KILIÇDAROĞLU TAHLİYE KRİZİNİ YORUMLADI


KILIÇDAROĞLU TAHLİYE KRİZİNİ YORUMLADI
Tarih : 27 Nisan 2015, 17:39
Puan Ver : Kılıçdaroğlu Tahliye Krizini Yorumladı(5/10)1


Balıkesir'e gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, haftasonu yaşanan tahliye krizine ilişkin, 'Bir mahkeme hatalı karar verebilir mi, verebilir. Yasalara aykırı olabilir mi, aykırı da olabilir. Ama bunun itirazı için yetkili merci bir üst mahkemedir” dedi.

Balıkesir'e gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Paralel Yapı' soruşturmaları kapsamında tutuklu şüpheliler hakkında İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi' tarafından verilen tahliye kararının 10. Sulh Ceza Hakimliği tarafından geçersiz sayılmasına ilişkin, “Anayasamıza göre yargı kararları kesindir ve uygulamak zorundayız. Bir mahkeme hatalı karar verebilir mi, verebilir. Yasalara aykırı olabilir mi, aykırı da olabilir. Ama bunun itirazı için yetkili merci bir üst mahkemedir. Yargıtay, Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bunun için vardır. Dolayısıyla bir yargı kararını uygulamama gibi bir yönetimin yetkisi yoktur. İdarenin de yetkisi yoktur” dedi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra Milli Kuvvet Caddesi ve Anafartalar Caddesi'nde konvoy eşliğinde halkı selamlayıp Kuvayi Milliye miting alanına geçti.

(İHA)

 


Etiketler: Kılıçdaroğlu  Tahliye  Krizini  Yorumladı  Balıkesir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER