kılıçdaroğlu'ndan cevap bekliyor

KILIÇDAROĞLU'NDAN CEVAP BEKLİYOR

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Muğla 5. Olağan Kongresine katıldı.

Tarih : 17 Ocak 2015, 18:33
Puan Ver : Kılıçdaroğlu'ndan Cevap Bekliyor(10/10)6


Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir CHP'li vekilin de Kemal Kılıçdaroğlu'na 'paralel çeteyle işbirliği' konusunda sorular yönelttiğini ifade ederek, 'Ben o CHP milletvekilinin sorduğu sorulara Kılıçdaroğlu'nun cevap vermesini bekliyorum' dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Muğla 5. Olağan Kongresine katıldı. Burada partililere hitap eden Davutoğlu, AK Parti'nin başarısının dünyadaki bütün karanlık odakları rahatsız ettiğini ifade ederek, “Onlar rahatsız olsunlar. Allah şahit ki biz mazlumları ve masumları himaye etmeye devam edeceğiz. Filistin'e sahip çıkmaya devam edeceğiz. Onlar TIR'larımıza saldırsalar da Suriye'de Bayırbucak Türkmenlerine, yörük obalarının Suriye'deki devamlarına sahip çıktık, sahip çıkacağız. Başarı hikayesini durduramayacaklar' diye konuştu.

30 Mart öncesinde Pensilvanya'dan gelen talimatla AK Parti karşısında koalisyon oluşturmaya çalışıldığını belirten Davutoğlu, 'Onlar da hesap verecek, onlarla işbirliği yapan CHP de hesap verecek” dedi.“KILIÇDAROĞLU'NUN CEVAP VERMESİNİ BEKLİYORUM”

Bir CHP milletvekilinin Kılıçdaroğlu'na 12 soru sorduğunu ve 'paralel çeteyle niye işbirliği yaptın, nasıl yaptın, ne konuştun?' dediğini kaydeden Başbakan, “Ben o CHP milletvekilinin sorduğu sorulara Kılıçdaroğlu'nun cevap vermesini bekliyorum. Eğer Kılıçdaroğlu cevap veremezse Muğlalılar siz ona geldiğinde bu soruları sorun. Hangi kapalı kapılar ardında, kimlerle hangi pazarlıkları yaptılar, bu soruları sorun” ifadelerini kullandı.HEDEF KOYDU: YÜZDE 50'Yİ GEÇMEK

Millet iradesinin her türlü oyunu bozduğunu kaydeden Davutoğlu, “Pensilvanya ile bir hesap içine girerek, Ankara'da başka birtakım koalisyonlar oluşturmaya çalışarak bu milletin kalbi kazanılmaz. Bu milletin kalbi, bizim gibi Türkiye'nin her yerine giderek, ter dökerek, aşkla milletle kucaklaşmak suretiyle kazanılır' dedi.

2015'in Haziran ayında genel seçimlerin yapılacağını hatırlatan Ahmet Davutoğlu, partileri için Muğla'da birincilik Türkiye'de yüzde 50'yi geçme hedefi koydu.

(İHA)

 


Etiketler: Kılıçdaroğlu  Ndan  Cevap  Bekliyor  Muğla  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER