Kobani'de taş üstüne taş kalmamış

KOBANİ'DE TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KALMAMIŞ

Yaklaşık 5 aydır IŞİD ile Kürt gruplar arasında savaşın sürdüğü Kobani sokaklarında, mermiler, yıkılmış binalar ve hurdaya dönmüş araçlar görülüyor.

Tarih : 28 Ocak 2015, 16:30
Puan Ver : Kobani'de Taş Üstüne Taş Kalmamış(5/10)1


Savaş uçaklarının havadan IŞİD'in ise karadan vurduğu Suriye'nin Kobani kenti harabeye döndü. Yaklaşık 5 aydır IŞİD ile Kürt gruplar arasında savaşın sürdüğü Kobani sokaklarında, mermiler, yıkılmış binalar ve hurdaya dönmüş araçlar görülüyor.

İhlas Haber Ajansı (İHA), Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine komşu olan Kobani'yi görüntüledi. Yaklaşık 5 ay süren çatışmaların ardından bölgede kontrol, büyük oranda Kürt grupların denetimine geçti. Bölgeyi uzun süre kuşatan ve ilçe merkezine kadar giren IŞİD güçlerinin, Kobani'nin güney kesimine çekildiği öğrenildi. Her köşesinde mermi izlerine rastlanan Kobani sokaklarında, yıkılan binalar ve hurdaya dönen araçlar görülüyor. Kobani'nin bazı bölgelerinde taş üstünde taş kalmadığı gözlenirken, sokaklarda silahlı peşmerge ve PYD askerleri bulunuyor. Savaşa tanık olan Kobanili çocuklar zafer işareti yaparken, mermi kovanlarıyla oynuyor.

(İHA)

 


Etiketler: Kobani  De  Taş  Üstüne  Taş  Kalmamış  Şanlıurfa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER