koca cinayetinde dram ve ihmal iddiası

KOCA CİNAYETİNDE DRAM VE İHMAL İDDİASI

Samsun’un Canik ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde 13 Kasım 2014 tarihinde meydana gelen olayda, 5 çocuk annesi Bedriye Altun (38), 20 yıllık eşi Erdoğan Altun’u (42) kendisine şiddet uyguladığı sırada karnından bıçakla yaraladı.

Tarih : 09 Şubat 2015, 20:09
Puan Ver : Koca Cinayetinde Dram Ve İhmal İddiası(6/10)2


Samsun'da karısı tarafından bıçaklanan ve taburcu edildikten sonra hayatını kaybeden şahsın ölümünde ihmal olduğu iddiasıyla doktorlar hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Samsun'un Canik ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde 13 Kasım 2014 tarihinde meydana gelen olayda, 5 çocuk annesi Bedriye Altun (38), 20 yıllık eşi Erdoğan Altun'u (42) kendisine şiddet uyguladığı sırada karnından bıçakla yaraladı. Hastaneye kaldırılan Erdoğan Altun, acil servisteki tedavisinin ardından aynı gün evine gönderildi. Polis tarafından gözaltına alınan Bedriye Altun ise ifadesinin alınmasının ardından savcının talimatı doğrultusunda serbest bırakıldı.

Taburcu olduktan bir gün sonra evinde rahatsızlanan Erdoğan Altun, ambulansla yine aynı hastaneye kaldırıldı ancak yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Eşinin ölmesi üzerine yeniden gözaltına alınan Bedriye Altun, ifadesinin ardından Samsun Adliyesi'ne sevk edildi ve çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.AİLE DRAMI ORTAYA ÇIKTI

Bıçaklanma olayında hastanenin ihmali olduğu iddiasının yanı sıra aile dramı ortaya çıktı. Erdoğan Altun'un 8 yıl önce hamile olan eşi Bedriye Altun'u darp ettiği için bugün 8 yaşında olan oğlu Bedirhan Altun'un özürlü olarak dünyaya geldiği, konuşamayıp, yürüyemeyen, hatta kendi yemeğini bile yiyemeyen çocuğun bakıma muhtaç olduğu belirtildi.

Babalarının ölümü, annelerinin de tutuklanması üzerine ortada kalan 5 çocuğa ise Bedriye Altun'un babası Hüseyin Karaca (63) ve annesi Güllü Karaca (58) sahip çıktı. Biri özürlü 5 çocuk, dedesi ve anneannesinin yanında kalmaya başladı.285 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASI

Bedriye Altun ve 5 çocuğunun avukatları Ata Giritli ve Ertuğrul Avcı, ölümün hastanenin ihmali üzerine ortaya çıktığını iddia ederek, Bedriye Altun'un öldürmeden değil, yaralamadan ceza alması gerektiğini savundular. Avukat Giritli ve Avcı, Bedriye Altun ve 5 çocuğu için Sağlık Bakanlığı'na 285 bin liralık tazminat talebiyle bugün Samsun Nöbetçi Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurarak dava açtı. Avukat Giritli ve Avcı, kusurlu bulunan doktorlar hakkında da ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söylediler.

Torunları Ertuğrul (19), Tuğba (17), Kübra (16), Caner (11) ve özürlü olan Bedirhan Altun'a (8) sahip çıkan dede Hüseyin Karaca ve anneanne Güllü Karaca ise, kızının evlendiği günden beri sürekli eşi tarafından şiddete maruz kaldığını, hatta 8 yaşındaki Bedirhan'ın anne karnındayken şiddet yüzünden özürlüğü doğduğunu ileri sürdüler.

Olay gününü anlatan T.A. da, babasının eve geldiğinde kardeşleriyle birlikte kendisini darp ettikten sonra annesine saldırdığını, annesinin boğazını sıkınca can havliyle eline geçirdiği bıçağı babasına doğrulttuğu sırada babasının yaralandığını söyledi. Ertuğrul Altun, babasının arkadaşları ile içki içip eve geldiği zamanlar kendilerini sürekli darp ettiğini ileri sürdü.

(İHA)

 


Etiketler: Koca  Cinayetinde  Dram  Ve  İhmal  İddiası  Samsun  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER