köpeklerde zehre rastlanmadı

KÖPEKLERDE ZEHRE RASTLANMADI

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde ölü bulunan köpekler üzerinde yapılan incelemede zehirli maddeye rastlanmadı.

Tarih : 26 Şubat 2015, 13:33
Puan Ver : Köpeklerde Zehre Rastlanmadı(10/10)6


Bursa'nın Yenişehir ilçesinde ölü bulunan köpekler üzerinde yapılan incelemede zehirli maddeye rastlanmadı. Köpeklerin havasız kaldığı ve ezilerek öldüğü iddiası üzerinde duruluyor.

Edinilen bilgiye göre, dün Çamönü köyünün bir kilometre dışında çok sayıda köpek, ölü olarak bulundu. 84 köpeğin öldüğü olayda, baygın halde bulunan 14 köpek veteriner hekim tarafından tedavi altına alındı. 14 köpek, Yenişehir'deki ilk müdahalenin ardından, Mudanya ilçesi Bademli mevkindeki Bursa Büyükşehir Belediyesi Sevgi Hayvan Barınağı'na getirildi. 1'inin durumunu ağır olan köpeklerin bakımı yapılırken, vücutlarında herhangi bir zehirli maddeye rastlanmadı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sevgi Hayvan Barınağı'nda görevli veteriner hekim Hakan Alıcı, “Bizim barınağa 14 köpek geldi. Bunlardan bir tanesinin durumu ağırdı. Yenişehir grubundaki arkadaşlarımız gerekli müdahaleyi yapıp buraya sevk etti. Muayeneleri, gerekli tedavileri yapıldı” dedi.

Durumun üzücü olduğunu ifade eden Alıcı, “Çoklu hayvan ölümünden bahsediliyor. Bize gelen çoklu hayvanlarda zehirlenmeden şüpheleniriz. Ama hayvanlarda bir zehirlenme durumu söz konusu değil. Veteriner gruplarla görüştüğümüzde ölen hayvanlarda da zehirlenme durumunun olmadığını söylediler. Olay tamamen nakil hatasından dolayı çoklu yükleme yapıldığı için hayvanların ezildiği söyleniyor. Bununla ilgili gerekli açıklama yapılacaktır. Bize getirilen hayvanların gerekli bakımlarını yaptık. Onlar hayata tutunacak. Bize gelen hayvanları mahkeme yönlendirecek. Ama 5199 yasasına göre alındığı ortama geri bırakılır der. Bu durum göz önüne alınacaktır” şeklinde konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Köpeklerde  Zehre  Rastlanmadı  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER