Küçük esnaf internete savaş açtı

KÜÇÜK ESNAF İNTERNETE SAVAŞ AÇTI

Almanya’da büyük marketlerin ardından internet ortamında satış yapan şirketler nedeniyle zor günler yaşayan orta küçük ölçekli esnaf ayakta kalabilmek için çareler arıyor.

Tarih : 09 Şubat 2015, 11:30
Puan Ver : Küçük Esnaf İnternete Savaş Açtı(10/10)6


Almanya'da mağazaların, internet yolu ile satış yapan işletmelerle rekabet edebilmesi için Pazar günü de açık olması konusu önerildi.

Almanya'da büyük marketlerin ardından internet ortamında satış yapan şirketler nedeniyle zor günler yaşayan orta küçük ölçekli esnaf ayakta kalabilmek için çareler arıyor. Perakendeciler Derneği (HDE) Başkanı Stefan Genth konuyla ilgili yaptığı açıklamada, önlem alınmaması halinde küçük esnafın tamamen biteceğini kaydederek, orta ve küçük ölçekli işletmelerin Pazar günleri açık olmaları gerektiğini ifade etti. Genth, orta ve küçük ölçekli işletmelerin ancak bu şekilde internet ortamında mal satışı yapabilenlere karşı rekabet şanslarının olabileceğini belitti. 2006 yılında dükkânların açık kalma süreleri konusunda alınan kararların eyalet ve yerel yönetimleri inisiyatif verildiğine dikkati çeken HDE Başkanı Genth, yılda dört Pazar veya tatil gününde dükkanların açık olmasının yeterli olmadığını söyledi. Genth Pazar günleri dükkânların açılabilmesi için yeni bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu ve bunun acilen uygulanması gerektiğini belirterek, aksi takdirde küçük esnafın elektronik satışlar karşısında eriyerek biteceğini vurguladı.

(İHA)

 


Etiketler: Küçük  Esnaf  İnternete  Savaş  Açtı  Frankfurt  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER