kuzeni de eylem hazırlığındayken yakalandı

KUZENİ DE EYLEM HAZIRLIĞINDAYKEN YAKALANDI

Yeni yılın ilk günü Dolmabahçe Sarayı önünde gerçekleşen olayda, DHKP/C üyesi F.Ö., nöbet kulübesine el bombası atmış, ardından polise ateş açmıştı.

Tarih : 05 Ocak 2015, 09:51
Puan Ver : Kuzeni De Eylem Hazırlığındayken Yakalandı(7/10)3


Dolmabahçe Sarayı önündeki polislere silahlı ve bombalı saldırı girişiminde bulunan F.Ö.'nün amcasının kızı, eylem hazırlığındayken yakalandı. Operasyon anı jandarma kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.

Yeni yılın ilk günü Dolmabahçe Sarayı önünde gerçekleşen olayda, DHKP/C üyesi F.Ö., nöbet kulübesine el bombası atmış, ardından polise ateş açmıştı. Olayda şans eseri bomba patlamamış, zanlı kaçmaya çalışırken yakalanmıştı. Güvenlik güçleri, örgütün başarısız eylemi nedeniyle tekrar bir eylem arayışı içerisinde olduğu bilgisine ulaşınca çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda, aranmakta olan bir örgüt mensubunun İstanbul'da bir adreste saklandığı belirlendi. Saklanan örgüt mensubunun F.Ö.'nün amcasının kızı olan 36 yaşındaki S.Ö. olduğunu tespit edildi. Daha önceden DHKP/C terör örgütünün sözde Hatay il sorumlusu olduğu belirlenen zanlının, geçmiş dönemlerde Suriye'de bomba ve silah eğitimi aldığı ortaya çıktı. Dün sabah saat 07.30 sıralarında operasyon için harekete geçen jandarma ekipleri, zanlıyı saklandığı evde yakaladı. Yapılan operasyon, jandarma kamerasıyla da saniye saniye kaydedildi.Gözaltına alınan S.Ö.'nün birçok defa Suriye'ye giriş çıkış yaptığı tespit edildi. S.Ö., örgüt propagandası yapmak suçundan kesinleşen 40 ay cezası olması nedeniyle Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edildi.

(İHA)

 


Etiketler: Kuzeni  De  Eylem  Hazırlığındayken  Yakalandı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER