lodos başkana zor anlar yaşattı

LODOS BAŞKANA ZOR ANLAR YAŞATTI

İskeleleri ve zarar gezen bölgeleri inceleyen Akgün, dev dalgalar nedeniyle zaman zaman zor anlar da yaşadı.

Tarih : 01 Şubat 2015, 15:45
Puan Ver : Lodos Başkana Zor Anlar Yaşattı(5/10)1


Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, İstanbul'da etkili olan lodos sonrası sahilde zarar gören bölgelerde incelemelerde bulundu.

İskeleleri ve zarar gezen bölgeleri inceleyen Akgün, dev dalgalar nedeniyle zaman zaman zor anlar da yaşadı.

İstanbul'da etkili olan lodos Büyükçekmece sahilinde yapımı devam eden çevre düzenlemesini de etkiledi. Lodos nedeniyle oluşan dev dalgalar, sahildeki kaldırım taşları ve bankları söktü. Yüksekliği 15-20 metreyi aşan dalgalar, Büyükçekmece sahil kenarında bulunan işletme sahiplerine de zor anlar yaşattı.

Lodos nedeniyle tahrip olan alanlarda incelemede bulunan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün de dev dalgalar nedeniyle zor anlar yaşadı. Sahil kenarında dev dalgalardan kaçmaya çalışan Akgün'ün ıslandığı görüldü.

Şiddetli lodosun Büyükçekmece'de de etkili olduğunu söyleyen Akgün, 'Büyükçekmece Sahillerinin tamamı halka açık ve düzenli sahillerdir. Bugüne kadar 2 defa daha bu lodosu yaşadık diye düşünüyorum. Çünkü taşların sökülüp atıldığı, oturma banklarının sökülebildiği bir başka lodosu pek hatırlamıyorum. Özellikle bugün Pazar günü daha etkili olduğunu gördük. Eğer bugün lodos olmasaydı burada on binlerce insan 12 kilometrelik sahilde İstanbul'dan gelen vatandaşımız yürüyüşünü yapacaktı” dedi.

Başkan Akgün, soba yakan vatandaşlara dikkatli olmaları konusunda da uyarılarda bulundu.

(İHA)

 


Etiketler: Lodos  Başkana  Zor  Anlar  Yaşattı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER