MADEN İŞÇİLERİNDEN MÜDÜR EYLEMİ


MADEN İŞÇİLERİNDEN MÜDÜR EYLEMİ
Tarih : 15 Ocak 2015, 21:15
Puan Ver : Maden İşçilerinden Müdür Eylemi(9/10)5


Balıkesir'in Bandırma ilçesinde bir maden işletmesinde çalışan işçiler, işletme müdürünün keyfi uygulamalarda bulunduğunu iddia edip fabrika önünde eylem yaptı.

Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İsmail Kayan'ın öncülüğünde toplanan işçiler yürüyüş düzenlendi. Fabrika önünde açıklama yapan Kayan, hafta başında etkili olan fırtına ve yağışta işçilerin yemekhaneye gitmeleri için, işletme müdürlüğü tarafından araç tahsis edilmediğini söyleyerek işçilerin yemekhaneye gidebilmek için 1 buçuk kilometre yol yürümek zorunda kaldıklarını açıkladı. İşletmeye gereksiz alım yapıldığını da iddia eden Kayan, “İşçiyi yağmurlu havalarda yemekhaneye götürmek için araç tahsis etmeyenler, ihtiyaç olmamasına rağmen çam ağaçları için sulama sistemi yapmaktadırlar. Bu ne yaman bir çelişkidir?” dedi.

İşletmenin ana giriş kapısı önünde yapılan eylem, kamyonların giriş ve çıkışlarını bir süre durdurdu. Alkış ve sloganlar atan işçiler, yaklaşık 10 kilometre yol yürüyerek, ilçe merkezinde bulunan sendika lokaline gitti. Polis güçlerinin güvenlik önlemleri aldığı yürüyüş olaysız bir şekilde son buldu.

(İHA)

 


Etiketler: Maden  İşçilerinden  Müdür  Eylemi  Balıkesir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER