mağdur cumhuriyet'miş gibi ziyaretler sürüyor

MAĞDUR CUMHURİYET'MİŞ GİBİ ZİYARETLER SÜRÜYOR

TGC Başkanı Turgay Olcayto ve cemiyet üyeleri, Fransız Charlie Hebdo dergisinin karikatürlerinden bir seçki yayınlayarak tepkileri üzerine çeken Cumhuriyet Gazetesi’ne destek ziyaretinde bulundu.

Tarih : 16 Ocak 2015, 13:06
Puan Ver : Mağdur Cumhuriyet'miş Gibi Ziyaretler Sürüyor(6/10)2


Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, Charlie Hebdo dergisinin karikatürlerinin 4 sayfalık kısmını yayınladığı için tepki çeken Cumhuriyet Gazetesi'ni ziyaret etti.

TGC Başkanı Turgay Olcayto ve cemiyet üyeleri, Fransız Charlie Hebdo dergisinin karikatürlerinden bir seçki yayınlayarak tepkileri üzerine çeken Cumhuriyet Gazetesi'ne destek ziyaretinde bulundu. Sabah saatlerinde gazete merkezine gelen Olcayto ve beraberindekiler, gazete yöneticileriyle görüştü. Ziyaretin ardından açıklama yapan Olcayto, düşünce ve ifade özgürlüğü önündeki engellerin her gün biraz daha arttığını savunarak, “Bu defa çok çirkin bir baskıyla, Cumhuriyet Gazetesi'nin haber özgürlüğü sindirilmek isteniyor. O nedenle Cumhuriyet'i ziyaret etmiş bulunuyoruz. Arkadaşlarımıza destek vermek bizim görevimiz diye düşündük. Türkiye güç günler yaşıyor, maalesef bunu kışkırtan insanlar da var. 21. Yüzyılda artık düşünceyi engelleyecek, halkın haber alma özgürlüğünü engelleyecek hiçbir durumun gerçekleşmemesi dileğimiz. Ama bu böyle olmuyor. Biz mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Ziyaretin ardından Olcayto ve beraberindekiler gazete binasından ayrıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Mağdur  Cumhuriyet  Miş  Gibi  Ziyaretler  Sürüyor  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER