mahalleyi internetsiz bırakan hırsızlar kamerada

MAHALLEYİ İNTERNETSİZ BIRAKAN HIRSIZLAR KAMERADA

Olay, geçtiğimiz gece saat 04.00 sıralarında Küçükçekmece Yeşilova Mahallesi’nde meydana geldi.

Tarih : 26 Şubat 2015, 11:03
Puan Ver : Mahalleyi İnternetsiz Bırakan Hırsızlar Kamerada(8/10)4


İstanbul Küçükçekmece'de teknik personel kıyafetleri giyerek direklerdeki telefon ve internet kablolarını çalan hırsızlar, güvenlik kamerasına yakalandı. Çaldıkları kabloları yanlarında getirdikleri el arabasına koyan hırsızlar, kayıplara karıştı.

Olay, geçtiğimiz gece saat 04.00 sıralarında Küçükçekmece Yeşilova Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kimliği belirsiz 2 şüpheli direklerdeki telefon ve internet kablolarını çaldı. Yaşanan hırsızlık bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Gece yaşanan hırsızlık, sabah dükkanında telefon ve internetin çalışmadığını fark eden bir kişinin güvenlik kameraları görüntülerini izlemesiyle ortaya çıktı.

Durumu polise ve yetkililere bildiren işletmeci Davut Kaya, “Sabah dükkanıma geldiğimde internet ve makinelerin çalışmadığını gördüm. Güvenlik kamerasına baktığımda sokağımızdaki yaklaşık 80 metrelik telefon kablolarının çalındığını gördüm. Bugün çok mağdur olduk. Biz artık hırsızlarla baş edemiyoruz. Bu şahıslar sanki bir firmanın elemanıymış gibi elbise giyerek rahat bir şekilde çalışmaktadırlar. Biz yetkililerin bir önlem almalarını rica ediyoruz” dedi.

Hırsızların genellikle hurda toplama bahanesiyle içlerinde makasları olan el arabasıyla benzer şekilde çalıştıklarını belirten Kaya, “Gören kişi polis bile olsa hiç şüphelenmiyor. Bunların amaçları hurda toplamak değil, büyük demir makaslarıyla giriyorlar kabloları, işyerimizin kilitlerini kesip bu şekilde hırsızlar rahatça çalışabiliyor” diye konuştu.

Görüntülerde teknik personel gibi giyinen iki kişinin bir süre etrafı gözledikleri görülüyor. Bu sırada şüphelilerden biri yanında getirdiği içecekten biraz içerek park halindeki otomobilin üzerine bırakıyor. İki hırsız daha sonra ellerindeki demir makasıyla kabloları kesmeye gidiyor. Mahalledeki direklerden yaklaşık 80 metro uzunluğunda telefon ve internet kablosu çalan şüpheliler, kabloları yanlarında getirdikleri el arabasına koyarak uzaklaşıyor.

(İHA)

 


Etiketler: Mahalleyi  İnternetsiz  Bırakan  Hırsızlar  Kamerada  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER