meclis önünde yardım çığlığı

MECLİS ÖNÜNDE YARDIM ÇIĞLIĞI

13 yaşındaki çocukları Doğan İşbulan’ın İstanbul’da 12 gün önce evden çıktığını ve geri dönmediğini söyleyen İşbulan ailesi çocuklarının bulunması için Ankara’ya geldi.

Tarih : 20 Ocak 2015, 13:24
Puan Ver : Meclis Önünde Yardım Çığlığı(9/10)5


13 yaşındaki çocuklarının IŞİD ya da El Nusra'ya katıldığını iddia eden İşbulan ailesi, çocuklarının bulunması için TBMM'in Dikmen kapısında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'na çağrıda bulundu.

13 yaşındaki çocukları Doğan İşbulan'ın İstanbul'da 12 gün önce evden çıktığını ve geri dönmediğini söyleyen İşbulan ailesi çocuklarının bulunması için Ankara'ya geldi. TBMM'nin Dikmen Kapısında çocuklarının bulunması için eylem yapan aile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya çağrıda bulundu.

Oğlunun 12 gün önce kaybolduğunu belirten Baba Azat Hasan İşbulan, “İstanbul'da bütün emniyet müdürlükleriyle görüştük. Halen bir sonuç alamadık. 13 yaşında, evden çıktıktan sonra ben araştırma çocuğun bazı örgütlerin elinde olduğunu tespit ettim. Facebook'ta tanıştığı arkadaşlarıyla bir görüşme yaptık ve 13 yaşında kendi iradesini kullanamadığı için kandırılıp IŞİD ya da El Nusra örgütüne götürüldüğünü düşünüyoruz.

Başka bir şey değildir bu. İstanbul Bağcılar oturuyorum. O gün çocuk cumartesi günü evden çıktı daha gelmedi. Bize hiçbir şey söylemedi. Çocuğum çıktıktan sonra ben bazı delillere ulaştım. Evde kitapları vardı. Şeriatla falan ilgili bazı kitaplar tespit ettim. Bu kitaplar üzerinden çocuğumun Facebook adresine girdim. Kimlerle görüşme sağlamış sağlamadığını gördüm. Bazı arkadaşlarını bulduk konuştuk. Bu arkadaşları gibi 500 tane insanla tanıştık hepsi biz Doğan'ı tanıyoruz ama nereye gittiğini bilmiyoruz diyorlar. Bu çocuğun artık İstanbul'da olduğunu düşünmüyorum. Çocuğumun kandırılıp bir terör örgütüne götürüldüğünü düşünüyorum” diye konuştu.

Baba İşbulan, ayrıca, Facebook üzerinden oğlunun arkadaşlarını eklediğini kaydederek, Suriye'ye gittiğine yönelik bazı yazışmalarının geldiğini anlattı.

Anne Yadigar İşbulan ise Cumhurbaşkanı ve Başbakandan çocuğunun bulunmasını isteyerek, “Biz uyuyorduk sabah 6 buçuk 7 arası. Aradık hiçbir yerde iz bulamıyoruz. Ne ölüsünü ve dirisini. 12 gün önce Cumartesi sabah çıkmış işe gidiyorum diye. Pastahane de imalathanede çalışıyordu. Açık öğretim öğrencisiydi. Çok endişe ediyoruz. Türkiye'de olmadığını biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Doğan İşbulan'ın kardeşi Eren ise ağabeyinin bulunmasını istediğini söyleyerek, “Ağabey senin gelmeni dört gözle bekliyorum. Gelene kadar her gün her hafta buraya geleceğiz” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Meclis  Önünde  Yardım  Çığlığı  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER