MECLİS'TE TWEET TARTIŞMASI


MECLİS'TE TWEET TARTIŞMASI
Tarih : 26 Şubat 2015, 17:57
Puan Ver : Meclis'te Tweet Tartışması(6/10)2


TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu'nun Twitter paylaşımı tartışmaya neden oldu.

TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Milletvekili Tülay Babuşçu'nun Twitter paylaşımı polemik yarattı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Babuşçu'nun İsmet İnönü ile ilgili paylaştığı tweete tepki gösterdi. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, böyle bir bilginin taraflarına ulaşmadığını belirterek, 'AK Parti grubuna dönük bir suçlamada bulunamaz hiç kimse. Burada ifade edildiği gibi ifadeler kullanıldıysa ve gerçek kişi olarak bu ifadeler kullanılmışsa biz AK Parti olarak böyle bir ifadeyi tasvip etmeyiz. Gerekli araştırmaları yapacağız' dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ise böyle bir şeyin kabul edilemeyeceğini belirterek, 'Bu ifadeyi kullanan hakkında gerekli disiplin işlerini başlatacaktır' diye konuştu.

TBMM Grup Başkanvekili Sadık Yakut, 'Kınıyorum. İlgili partinin gereğini yapmasını temenni ediyorum' dedi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu ise, 'Başlığı fark etmeden retweet yaptığım içerikle ilgili özürlerimi sunuyorum. Bir kastım yoktu. Dikkatsizlik sonucu olmuştur. Huzurlarınızda tekrar rahmetle anıyorum, ruhu şad olsun. Hepinizden özür diliyorum' şeklinde konuştu.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut birleşime 10 dakika ara verdi. Verilen aranın ardından CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, AK Parti grubunun ön sırasında bulunan Babuşçu'ya sözlü tepki gösterdi. AK Parti ile CHP'li milletvekilleri arasında tartışmalar yaşandı.

(İHA)

 


Etiketler: Meclis  Te  Tweet  Tartışması  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER