medya patronu murdoch'ın tweetini değerlendirdi

MEDYA PATRONU MURDOCH'IN TWEETİNİ DEĞERLENDİRDİ

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch’ın Müslümanlarla ilgili attığı Tweet’e ilişkin, “İslam adı barış olan bir dindir.

Tarih : 12 Ocak 2015, 13:39
Puan Ver : Medya Patronu Murdoch'ın Tweetini Değerlendirdi(5/10)1


İçişleri Bakanı Efkan Ala, Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch'ın Müslümanlarla ilgili attığı Tweet'e ilişkin, “İslam adı barış olan bir dindir. İslam ile terör aynı cümle içerisinde kullanmayı bile reddediyoruz. Büyük bir haksızlıktır ve cehalettir” dedi.

İçişleri Bakanı Ala, Gölbaşı Vilayetlerevi'nde düzenlenen İdareciler Günü Kutlama Programına katıldı. Programın ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Bakan Ala, bir gazetecinin Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch'ın, 'Müslümanların çoğunluğu barışsever olabilir ama içlerinde büyüyen Cihatçı kanserin farkına varıp ortadan kaldırılana dek onlar da sorumlu sayılmalıdır' şeklinde attığı Tweet ile ilgili değerlendirme istemesi üzerine, “Bu meselede çözüm üretmek istiyorsak küresel teröre karşı, uluslararası işbirliği herkes kendi alanına dönük bilip bilmeden kavramaları kullanmamalı ve kendi alanında ne yapabileceğine bakmalıdır. İslam adı barış olan bir dindir. İslam ile terör aynı cümle içerisinde kullanmayı bile reddediyoruz. Büyük bir haksızlıktır ve cehalettir. Çünkü İslam her acıdan terörist yöntemleri reddeden bir öğretiye sahip dindir. İnsanlara hangi kökten, hangi ırktan, hangi inançtan olursa olsun Allah'ın yarattığı eşrefi mahlûkat olarak tanımlar ve biz insanlara onların dini inancına göre, etnik kökenine göre ayrım yapmayız ama İslam'ın adı barış olan İslam'ın, hiçbir biçimde terörist yöntemlerle birlikte anılmasına da müsaade edemeyiz. Bunlar cehaletten kaynaklanır. Eğer böyle yapanlar varsa” diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Medya  Patronu  Murdoch  In  Tweetini  Değerlendirdi  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER