MENDERES'İN HAYATI FİLM OLDU


MENDERES'İN HAYATI FİLM OLDU
Tarih : 16 Ocak 2015, 11:36
Puan Ver : Menderes'in Hayatı Film Oldu(10/10)6


Merhum Başbakan Adnan Menderes'in hayatını konu alan 'Yollar ve Dikenler' isimli sinema filminin galası yapıldı.

Aydın Kültür Merkezi'nde düzenlenen galaya Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Vali Yardımcısı Halil Canavar, İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, Efeler Belediyesi Başkan Vekili Halis Günday, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Yapımcılığını ve yönetmenliğini İsmail Gülnar'ın yaptığı ve merhum Başbakan Adnan Menderes'in hayatını konu alan film, 4 ayda 7 ilde yapılan çekimler sonucunda tamamlandı. 1 milyon TL'ye mal olan film için Adnan Menderes'in doğduğu yer olan Çakırbeyli Çiftliği'nden de yararlanıldı.'DEMOKRASİ ŞEHİDİDİR'

Filmin galasında konuşan yapımcı ve yönetmen İsmail Gülnar, 'Milli konularda çok duyarlı birisiyim. Adnan Menderes Aydın'ın bir değeridir. Adnan Menderes bence demokrasi şehididir. İnşallah filmimizin sineması da iyi olur' dedi.

Gülnar'ın ardından konuşan Aydın Valisi Erol Ayyıldız, 'Adnan Menderes efeler diyarı Aydınımızın yetiştirdiği, demokrasi şehidi, Başvekil Adnan Menderes'e, Cumhuriyet tarihinin bir dönemine damgasını vurmuş, yaptığı hizmetlerle milletimizin gönlünde taht kurmuş güzide devlet adamlarımızdandır. Menderes Türkiye'nin ve Aydın'ın medar-ı iftiharı olmuştur. Kendilerini saygı ile anıyoruz. Adnan Menderes'in tarihi kişiliğini ortaya koymak ve bizden sonraki nesillere Menderes'in düşüncelerini aktarmak amacıyla çekilen Yollar ve Dikenler filminin çekilmesinde emeği geçen herkese şahsım ve Aydın adına teşekkür ediyor, kendilerini kutluyorum' diye konuştu.

Konuşmaların ardından film protokol üyeleri ve salondaki misafirler ile birlikte izlendi. Gala gecesi filmin çekilmesinde katkıda bulunanlara plaket, film oyuncularına da teşekkür belgesi verilmesi ile son buldu.

(İHA)

 


Etiketler: Menderes  İn  Hayatı  Film  Oldu  Aydın  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER