MERKEZ BANKASI'NA ÇOK SERT ELEŞTİRİ !


MERKEZ BANKASI'NA ÇOK SERT ELEŞTİRİ !
Tarih : 25 Şubat 2015, 16:15
Puan Ver : Merkez Bankası'na Çok Sert Eleştiri !(10/10)6


Cumhurbaşkanı Erdoğan, faiz indiriminde nazlı davranan Merkez Bankası'nı, “Bize karşı bağımsızlık mücadelesi veriyorsun da acaba başka yerlere bağımlılık sözün mü var?” diye eleştirdi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) heyetini kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hedefinde Merkez Bankası vardı. Erdoğan, “Dün Merkez Bankası lütfetti, politika faizinde çeyrek puanlık indirim yaptı; yıl boyunca hepsinin toplamı 2,5 puan. Bize karşı bağımsızlık mücadelesi veriyorsun da acaba başka yerlere bağımlılık sözün mü var ? Merkez Bankası'nın bağımsızlığına sözümüz yok, ama ülkenin menfaatlerini koruduğu yere kadar yok” dedi.İÇ GÜVENLİK PAKETİ ELEŞTİRİLERİ

Bazı muhalefet partisi milletvekillerinin Meclis'teki iç güvenlik paketi protestolarını da sert bir biçimde eleştiren Erdoğan, “Meclis'te birileri yüzünü kapatıyorsa, birileri mikrofonları kırıyorsa terörün temsilcileri Meclis'e girmiş demektir. Demokratik hak kürsüdedir” diye konuştu.

“Eğer sen terörist değilsen maskesiz dolaş” diye devam eden Erdoğan, “-Erkeğim- diyor. Ne erkeği be ! Sen erkeksen niye etekle geziyorsun. Dürüst olun dürüst. Erkek pantolonla dolaşıyor, sen niye etekle dolaşıyorsun? Bundan sonra toplumu terörize edemeyecekleri için güvenlik paketinden rahatsız oluyorlar” ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler: Merkez  Bankası  Na  Çok  Sert  Eleştiri    Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER