meteoroloji'den lodos uyarısı

METEOROLOJİ'DEN LODOS UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Cuma günü akşam saatlerinden itibaren esmekte olan rüzgarın hızını artırarak Bursa ve Eskişehir illeri ve çevresinde güney ve güneybatı yönlerden (Lodos) kuvvetli ve fırtına (80-102 km/saat) şeklinde eseceği...

Tarih : 30 Ocak 2015, 18:51
Puan Ver : Meteoroloji'den Lodos Uyarısı(7/10)3


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta sonunda aralarında Eskişehir'in de bulunduğu bölge için kuvvetli lodos fırtınası uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Cuma günü akşam saatlerinden itibaren esmekte olan rüzgarın hızını artırarak Bursa ve Eskişehir illeri ve çevresinde güney ve güneybatı yönlerden (Lodos) kuvvetli ve fırtına (80-102 km/saat) şeklinde eseceği, Cumartesi ve Pazar günleri rüzgarın şiddetini daha da arttıracağı, fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildiğini açıkladı. Fırtınanın etkisini azaltarak Salı gününe kadar devam etmesinin beklendiği belirtildi.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kuvvetli Lodos fırtınası beklendiğinden; soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri, yükselen sıcaklıklar nedeniyle kar örtüsü bulunan yerlerde kar erimelerine neden olacağından sel ve taşkın riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini açıkladı. Çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi ve ulaşımda aksamalar olabileceği de belirtilerek vatandaşlar uyarıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Meteoroloji  Den  Lodos  Uyarısı  Eskişehir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER