metreyle ölçüp ceza kestiler

METREYLE ÖLÇÜP CEZA KESTİLER

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, daha önce defalarca uyardığı halde kaldırımları 50 santimetreden fazla işgal eden 9 iş yerine cezai işlem uyguladı.

Tarih : 03 Şubat 2015, 19:30
Puan Ver : Metreyle Ölçüp Ceza Kestiler(5/10)1


Şanlıurfa'da kaldırımı 50 santimetreden fazla işgal eden 9 iş yerine para cezası kesildi. Zabıta ekipleri, yanlarında getirdikleri metreyle önce tezgahları ölçtü ardından ceza makbuzlarını doldurdu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, daha önce defalarca uyardığı halde kaldırımları 50 santimetreden fazla işgal eden 9 iş yerine cezai işlem uyguladı. Geçtiğimiz hafta Akarbaşı, Haşimiye ve Divanyolu Caddesi başta olmak üzere kentin birçok noktasında iş yerlerini denetime tabi tutmuş, denetimlerde kaldırımları işgal ederek yayaların geçişini engelleyen iş yerlerini sözlü ve yazılı olarak uyarmıştı. Son denetlemelerde ekipler, uyarıların dikkate alınmadığını görünce, yanlarındaki metre ile tezgahları tek tek ölçerek, sınırı aşıp, aşmadıklarını belirledi. Ekipler, kaldırımı kullanan ve 50 santimetre sınırını aşan iş yerlerine para ceza uyguladı.

Büyükşehir belediyesi zabıta ekipleri, Demokrasi Caddesi'ndeki denetim çalışmalarını, Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile organize yürüttü.

(İHA)

 


Etiketler: Metreyle  Ölçüp  Ceza  Kestiler  Şanlıurfa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER