mhp'den papa yorumu: haçlı seferlerini...

MHP'DEN PAPA YORUMU: HAÇLI SEFERLERİNİ...

MHP Grup Başkanvekili Halaçoğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında sözde Ermeni soykırımına yönelik Papa’nın açıklaması ve Avrupa Parlamentosu’nun (AP) kararını değerlendirdi.

Tarih : 16 Nisan 2015, 16:39
Puan Ver : Mhp'den Papa Yorumu: Haçlı Seferlerini...(7/10)3


MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Papa'nın sözde Ermeni soykırımı ile ilgili yaptığı açıklamaya, 'Papa'nın yaptığı açıklama Haçlı seferlerini düşündürüyor' diyerek tepki gösterdi.

MHP Grup Başkanvekili Halaçoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında sözde Ermeni soykırımına yönelik Papa'nın açıklaması ve Avrupa Parlamentosu'nun (AP) kararını değerlendirdi. Papa Francis'in açıklamasına tepki gösteren Halaçoğlu, 'Papa'nın yaptığı bu açıklamalar Haçlı seferlerini yeniden düşündürüyor. Papa, resmen İslam dünyasına ve Türklere Haçlı seferi düzenlemiştir' diye konuştu.

Halaçoğlu, AP'nin kararının da hiçbir hukuki geçerliliğinin olmadığını vurgulayarak, Türkiye'nin arşivlerinin sonuna kadar açık olduğunu kaydetti. Halaçoğlu, 'Devletler arasında yazışmaya gerek bile yoktur. Hele Ermeni belgeleri tümden açıktır. Bizim arşivlerimiz tümüyle açık ama Ermeni arşivleri kapalı' ifadesini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler: Mhp  Den  Papa  Yorumu  Haçlı  Seferlerini  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER