mhp'ye sitem etti

MHP'YE SİTEM ETTİ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, iç güvenlik paketi konusunda HDP ile MHP’nin aynı safta olmasını anlayamadığını ifade ederek, “Nasıl olur da MHP, Sayın Bahçeli, partisinin adeta HDP gibi bu konuda yaptıklarına katlanabilir' dedi.

Tarih : 23 Şubat 2015, 21:33
Puan Ver : Mhp'ye Sitem Etti(10/10)6


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, iç güvenlik paketi konusunda HDP ile MHP'nin aynı safta olmasını anlayamadığını ifade ederek, “Nasıl olur da MHP, Sayın Bahçeli, partisinin adeta HDP gibi bu konuda yaptıklarına katlanabilir' dedi.

Bakanlar Kurulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yaklaşık 6.5 saat süren bir toplantı yaptı. Toplantının ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, basın toplantısı düzenledi. Selahattin Demirtaş'ın iç güvenlik paketi ile ilgili ‘ 2 maddeyi getirin, kabul edelim' önerisi sorulan Arınç, teklifi “basit ve ucuz” olarak yorumladı. Arınç, “Bunlardan ‘sadece 2 başlığı çıkarıp getirin hemen çözelim' demek, çok ucuzcu bir yaklaşımdır; yakıştıramadım. Bu paketin içinde ne olduğunu herkes biliyor. TBMM'de ne garip bir koalisyon var. 3 siyasi parti adeta Meclis'te hiç akla gelmedik, hakaret eylem, bağırma, çağırmalarla İç Güvenlik Paketinin ve buna bağlı konuların görüşülmesini engellemeye çalışıyor” diye konuştu.MHP'YE SİTEM

HDP'yi bir noktada anladığını ama MHP'yi anlayamadığını ifade eden Bülent Arınç, “Nasıl olur da MHP, Sayın Bahçeli, partisinin adeta HDP gibi bu konuda yaptıklarına katlanabilir. Sayın Bahçeli ülkücüleri bile bir can kaybı olmasın diye sokağa çıkmaktan men ederken, bu durumu anlamakta zorlanıyoruz. Bizim tanıdığımız ve yıllardan beri kendisine saygı duyduğumuz bir insan, bu konuda nasıl HDP ile işbirliği yapabilir?” dedi.BAŞKANLIK SİSTEMİ

Bülent Arınç, başkanlık sistemiyle ilgili tartışmalara ilişkinse, “Sayın Cumhurbaşkanımızın şu veya bu şekilde Türkiye için iyi olacağını söylüyor ve buna inanıyor. ‘Türkiye nasıl daha iyi yönetilebilir' sorusuna yanıt aranıyorsa bunun tartışılmasında fayda var. Bu rasyonel bir şekilde yapılmalıdır. Halkın önüne getirebilecek gücümüz olduğu takdirde bunu bu şekilde bitirmek isteriz. Kamuoyu önünde düşüncelerini paylaşmasında Sayın Cumhurbaşkanımızın kimseden izin almasına gerek yoktur” diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Mhp  Ye  Sitem  Etti  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER