'minibüste taciz' iddiasının altından bakın ne çıktı !

'MİNİBÜSTE TACİZ' İDDİASININ ALTINDAN BAKIN NE ÇIKTI !

9 Nisan’da meydana gelen olayda, Adana Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi’ne gitmek için 9 Nisan’da Adana Valiliği önündeki durağa gelen lise öğrencisi S.N.İ. (17), Ali C.’nin (26) kullandığı 01 M 0700 plakalı minibüse bindi.

Tarih : 24 Nisan 2015, 12:15
Puan Ver : 'minibüste Taciz' İddiasının Altından Bakın Ne Çıktı !(8/10)4


Adana'da minibüsüne yolcu olarak binen kız öğrenciye tacizde bulunduğu iddiasıyla iddiasıyla tutuklanan sürücü hakkında 22 yıl hapis cezası istenirken, şikayetçi 'Gideceğim yere de param yetmeyince yalan söyledim, pişmanım” diyerek şikayetinden vazgeçtiği.

9 Nisan'da meydana gelen olayda, Adana Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi'ne gitmek için 9 Nisan'da Adana Valiliği önündeki durağa gelen lise öğrencisi S.N.İ. (17), Ali C.'nin (26) kullandığı 01 M 0700 plakalı minibüse bindi. Seyhan Uygulama Hastanesi durağında minibüsteki diğer yolcular inince S.N.İ. ve Ali C. yalnız kaldı. İddiaya göre minibüs şoförü, S.N.İ.'nin gideceği Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi yerine, aracı Seyhan Baraj Gölü'ne doğru sürdü. Issız bir yerde minibüsü durdurup kapıları kilitlediği öne sürülen Ali C., S.N.İ.'yi öpüp elle taciz etti.

Çığlık atıp direnen genç kız, Ali C.'nin tırnaklarıyla yüzünü çizip ‘Mesaj attım, babam ve polis geliyor' diye bağırdı. Bunun üzerine Ali C. minibüsün kilitli kapılarını açınca, genç kız kurtuldu. Çevredekilerden yardım isteyen S.N.İ., polisi arayarak yardım istedi ve şikayetçi oldu. Şikayet üzerine gözaltına alınan Ali C. iftira atıldığını belirterek, suçlamaları kabul etmedi.

Polis sorgusunda yüzündeki tırnak izleriyle ilgili, 'Arkadaşlarımla şakalaşırken oldu' diyen Ali C., 1 gün sonra çıkarıldığı nöbetçi mahkemede, S.N.İ.'nin minibüste parasını almaya çalıştığını, vermediği için de genç kızın yüzünü tırnaklarıyla çizdiğini öne sürdü. Ali C., tutuklanarak cezaevine gönderildi.“ŞOFÖRLERDEN NEFRET EDİYORUM”

Şoförün tutuklanmasından 10 gün sonra Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dilekçe veren S.N.İ., pişman olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

'Annem ile babam ayrı olduğu için psikolojim bozuktu. Şoför olan babamla aram kötü. Bu nedenle şoförlerden nefret ediyorum. Olay günü yanlışlıkla son durağa gitmiştim. Gideceğim yere bırakmayacağını söyleyince sinirlendim. Param yoktu, ondan istedim. Elimden tutup ittirince sinirlenip, yanağını tırmaladım. O anki sinirle tacize uğradığımı söyledim. Tutuklandığını da öğrenince vicdan azabı çektim ve pişman oldum. Bana tacizde bulunmadı. Şikayetçi değilim. Böyle bir olaya sebep olduğum için pişmanım.'

Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, Ali C. hakkında 'Çocuğun cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlarından 22 yıl hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı. Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, 'Mağdurenin ilk defa karşılaştığı şüpheliyi suçlamasını gerektirecek bir husumetinin bulunmaması, yaşı küçük olup şüphelinin yüzündeki tırnak izleriyle ilgili rapora uygun anlatımları bir bütün olarak değerlendirildiğinde şüpheli hakkında kamu davası açılmasına yeterli delil bulunduğu anlaşılmıştır' denildi.

Önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak olan Ali C.'nin avukatı, S.N.İ.'nin depresyon tedavisi gördüğüne dair rapor ve kullandığı ilaçlarla ilgili reçeteleri mahkemeye sundu.

(İHA)

 


Etiketler:   Minibüste  Taciz    İddiasının  Altından  Bakın  Ne  Çıktı    Adana  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER