minik eller tasarrufu resimle anlattı

MİNİK ELLER TASARRUFU RESİMLE ANLATTI

İlkokul ve ortaokul düzeyinde Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen resim yarışmasına çok sayıda öğrenci eserleriyle birlikte katıldı.

Tarih : 15 Ocak 2015, 20:39
Puan Ver : Minik Eller Tasarrufu Resimle Anlattı(10/10)6


Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Şanlıurfa İl Müdürlüğü, ‘Enerji Verimliliği Haftası' nedeniyle ilkokul öğrencileri arasında düzenlediği resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeler verdi.

İlkokul ve ortaokul düzeyinde Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen resim yarışmasına çok sayıda öğrenci eserleriyle birlikte katıldı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda dereceye giren öğrencilerin hediyeleri Nevali Otelinde gerçekleşen ‘Enerji Verimliği, İsrafı ve Çevresel Etkileri' panelinde düzenlenen törenle verildi. Resim yarışmasında birinci olan Selçuklu İlköğretim okulu 4. sınıf öğrencisi Melek Yılmaz ve öğretmenine tablet bilgisayar, ikinci olan Yunus Emre İlköğretim okulu öğrencisi Ahsen Aydoğdu'ya bisiklet, üçüncü olan Yunus Emre İlköğretim Okulu öğrencisi Mehmet Furkan Bülbül'e de eşofman takımı ve ayakkabı hediye edildi.‘ENERJİ HERKES İÇİN ÇOK ÖNEMLİ'

Ödül töreninde konuşan DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, Enerji haftasını kurum olarak çok önemsediklerini belirterek, “12-18 Ocak tarihleri arasında Enerji Verimliliği Haftası olarak yerelde çeşitli panel ve tasarruf konulu etkinlikler düzenledik. DEDAŞ olarak düzenlenen etkinliklerdeki amacımız öğrenci ve vatandaşlarda enerji verimliliği bilincini oluşturup elektrik israfının önüne geçmektir. Önemli olan enerji verimliliği haftasında öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza enerji verimliliği bilincini anlatmaktır. Elektriğin israf edilmemesi gerekliliğini aşılamaktır. Enerjide dışa bağımlı bir ülke olduğumuz için bunun önemi daha da arttırılmalıdır' dedi.

‘DEDAŞ İLE İŞBİRLİĞİMİZ DEVAM EDECEK'

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadullah Gencer ise, eğitim ile işbirliği içerisinde böyle bir etkinlik düzenleyen DEDAŞ'ın doğru bir tespitle doğru bir yerden başladığını ve bu tür etkinlikleri ve işbirliklerin devam edeceği söyledi.

(İHA)

 


Etiketler: Minik  Eller  Tasarrufu  Resimle  Anlattı  Şanlıurfa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER