MİT TIR'LARI DAVASINDA SICAK GELİŞME


MİT TIR'LARI DAVASINDA SICAK GELİŞME
Tarih : 06 Ocak 2015, 14:00
Puan Ver : Mit Tır'ları Davasında Sıcak Gelişme(5/10)1


Adana'da MİT'e ait tırların durdurulmasıyla ilgili 13 askeri personel hakkında açılan davanın 5. duruşması, 19 sanık hakkında da benzer suçtan açılan davaya ilişkin dosyasının birleştirilme ihtimali üzerine ertelendi.

Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, haklarında müebbet hapis cezası istenen tutuksuz sanıklar Ö.K., H.G., G.M., H.K., B.K., H.Ö., E.T., H.İ.K., A.Y., M.Ö., C.K., H.Ü. ve S.Y.'nin yargılanmasına devam edildi.

Sanık avukatları, Adana ve Hatay'da da MİT'e ait tırların durdurulmasına ilişkin 19 sanık hakkında da kamu davası açıldığını, bu davaya ilişkin tensip tutanağında dosyaların birleştirilmesi talebi bulunduğunu anımsatarak, bu talebe ilişkin verilecek karara göre 13 sanığın yargılandığı duruşmanın ertelenmesini istedi.

Mahkeme heyeti, talebi yerinde bularak duruşmayı erteledi.

Sanıklar hakkında, 'Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme' suçundan 15 yıldan 20 yıla kadar hapis, 'Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla açıklama' suçundan müebbet hapis cezası talep ediliyor.

(İHA)

 


Etiketler: Mit  Tır  Ları  Davasında  Sıcak  Gelişme  Adana  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER