muhalefetle görüştü

MUHALEFETLE GÖRÜŞTÜ

CHP Grup Başkanvekili Grup Başkanvekili Levent Gök, MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu ve HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken Melis Başkanı Cemil Çiçek ile görüştü.

Tarih : 19 Şubat 2015, 18:12
Puan Ver : Muhalefetle Görüştü(5/10)1


Muhalefet partilerin grup başkanvekilleri Meclis Başkanı Cemil Çiçek ile görüşerek, Meclis Başkanvekilleri Ayşenur Bahçekapılı ve Sadık Yakut'un İç Güvenlik Paketi görüşmelerinden geri çekilmesini istedi.

CHP Grup Başkanvekili Grup Başkanvekili Levent Gök, MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu ve HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken Melis Başkanı Cemil Çiçek ile görüştü. Görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında, görüşmeye ilişkin bilgi veren Levent Gök, İç Güvenlik Paketinin görüşülmeden Meclisin karıştığını, Meclise kan bulaştığını belirtti.

Önceki gün meydana gelen olayları anlatan Levent Gök, “5 milletvekilinin yaralanması AK Partili milletvekillerinin umurunda olmamıştır. Bu yasanın geçmişi için ısrar ettiler. Meclis Başkanvekilleri Ayşenur Bahçekapılı ve Sadık Yakut AK Parti grubunun esiri olmuşlardır. Bahçekapılı ve Yakut, uygulamaları ile tarafsız kalamayacaklarını gösterdiler. Bu Meclis Başkanvekilleri ile Meclisteki görüşmeleri sürdürme olanağı kalmamıştır” dedi.

Yaşanan gelişmeleri Cemil Çiçek'e aktardıklarını ifade eden Gök, “Kendisinden muhalefetin iç tüzükten kaynaklanan haklarını ihlal eden Meclis Başkanvekilleri hakkında işlem yapmasını, uyarmasını, onların geri çekilmesini talep ettik. Milletvekillerimize saldırıda bulunan AK Partili milletvekilleri hakkında soruşturma açılmasını istedik. Yasanın geri çekilmesi yönünde taleplerimizi ilettik. Meclis Başkanı bizi dinledi, elinden gelen uyarıyı yapacağını bizlere söyledi. Biz muhalefet olarak içtüzükten kaynaklanan haklarımızı sonuna kadar kullanma kararlılığındayız” diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Muhalefetle  Görüştü  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER