müvekkilimin hukuka aykırı hiçbir işlemi yoktur

MÜVEKKİLİMİN HUKUKA AYKIRI HİÇBİR İŞLEMİ YOKTUR

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığının yasa dışı dinleme iddialarıyla ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında Eskişehir’de...

Tarih : 05 Ocak 2015, 16:21
Puan Ver : Müvekkilimin Hukuka Aykırı Hiçbir İşlemi Yoktur(9/10)5


Yasa dışı dinleme iddialarıyla ilgili gözaltına alınan eski İstihbarat Şube Müdürü M.A.'nın avukatı Turgay Balaban, müvekkilinin hukuka aykırı hiçbir işlemi olmadığını ifade etti.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığının yasa dışı dinleme iddialarıyla ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında Eskişehir'de gözaltına alınan eski İstihbarat Şube Müdürü M.A.'nın avukatı Turgay Balaban açıklamalarda bulundu. Balaban, müvekkilinin Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı ile Urfa'da istihbarat müdürü olarak görev yaptığı dönem ile ilgili olarak bugün saat 11.00'de gözaltına alındığını söyledi. “Gözaltına alınma nedeni ve hakkındaki isnatlar ile ilgili olarak tarafımıza net bir bilgi verilmemiştir” diyen Balaban, “Bu operasyonun sabah Gaziantep merkezli yapılan operasyonun devamı niteliğinde olduğunu düşünüyoruz. Şunu söylemek isterim müvekkilimin hukuka aykırı hiçbir işlemi yoktur” dedi.

Emniyet mensuplarına yönelik operasyonlarda suç işlemek amacıyla paralel bir örgüt kurmak ve kurulan örgüte üye olmak suçlaması yöneltilse de bunun klişe bir söylem olduğunu dikkat çeken Avukat Balaban, bu iddiaya yönelik bugüne kadar gözaltına alınan veya tutuklanan hiçbir emniyet mensubuna ‘paralel' iddiasına dair tek bir soru dahi sorulmadığını kaydetti. Avukat Balaban, şöyle konuştu:

“Sanıyoruz bugün Türk siyasetinde 4 eski Bakanın yüce divan oylamasının yapılacağı bugün herkesin malumudur. Böyle bir günde birkaç ilde bu operasyonun yapılması da anlamlı olsa gerektir. Siyasi mülahazalarla yapılan hukuksuzluklara bağlı olarak müvekkillerin ve ailelerinin maruz kaldıkları mağduriyeti milletimizin yüksek anlayışına ve ağır siyasi baskıya rağmen hakkaniyetli karar vereceğine inandığımız hakimlerin temiz vicdanlarına havale ediyoruz.”“İDARİ SORUŞTURMA YOK, AMA ADLİ SORUŞTURMA VAR, BU DA TUHAF”

Bu soruşturma da en dikkat çeken noktanın ise gözaltına alınan müvekkili için Şanlıurfa'da şuana kadar hiçbir idari soruşturma yapılmadan adli soruşturma yapılmasının bir garabet olduğunu öne süren Balaban, şöyle devam etti:

“Şu konu çok önemli müvekkilim hakkında şuana kadar Şanlıurfa'da bir idari soruşturma dahi yapılmamış. Ancak idari soruşturma yapılmadan adli soruşturma yapılması çok abes bir durum. Böyle bir şeyin olması çok tuhaf ve dikkat çekici.”

(İHA)

 


Etiketler: Müvekkilimin  Hukuka  Aykırı  Hiçbir  İşlemi  Yoktur  Eskişehir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER