Müzeyyen Senar'ın sağlık durumu nasıl ?

MÜZEYYEN SENAR'IN SAĞLIK DURUMU NASIL ?

Bodrum’da, kızı ve oğlu ile birlikte yaşayan Türk sanat müziği sanatçısı Müzeyyen Senar, geçen hafta Urla Darüşşafaka Yaşlı Bakımevi’ne yerleştirildi.

Tarih : 16 Ocak 2015, 11:42
Puan Ver : Müzeyyen Senar'ın Sağlık Durumu Nasıl ?(7/10)3


İzmir'de kaldığı bakım evinden Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan sanatçı Müzeyyen Senar'ın sağlık durumunun iyi olduğu, bir hafta kadar hastanede kalacağı ve ardından taburcu edileceği belirtildi.

Bodrum'da, kızı ve oğlu ile birlikte yaşayan Türk sanat müziği sanatçısı Müzeyyen Senar, geçen hafta Urla Darüşşafaka Yaşlı Bakımevi'ne yerleştirildi. Müzeyyen Senar, dün akşam saatlerinde İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Uzun süre kısmı felç geçiren ve konuşamayan Senar'ın kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Sanatçının sağlığı hakkında bilgi veren Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof.Dr. Kazım Tuğyan, ''Müzeyyen Senar, dün saat 20.00 sıralarında acil servisimize gelmiştir. İleri yaşına bağlı bir takım sıkıntıları, sağlık problemleri var. Bunun yanında akciğerinde enfeksiyon var. Bununla mücadele ediyoruz. Antibiyotiğe başladık ama sevindirici yanı şuan yoğun bakıma ihtiyacımız yok. Geriatri servisinde sanatçımızı takip ediyoruz. Yaptığımız tetkikler sonucu gidişatı iyi yönde. Herhangi bir şey çıkmazsa muhtemelen enfeksiyonu geçtikten sonra bir hafta 10 güne taburcu ederiz. Yoğun bakıma almadık. Kronik sıkıntıları var. Hipertansiyonu, alzhaymır, beslenme problemi ve yaşına bağlı bir çok sıkıntı var. Bunun üzerine solunum sıkıntısı ortaya çıkıtı. Tedaviye devam ediyoruz. Sağlık durumunda şuan itibariyle endişe edeceğimiz bir durum yok'' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Müzeyyen  Senar  In  Sağlık  Durumu  Nasıl    İzmir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER