'NEVRUZ BARIŞIN VE KARDEŞLİĞİN EN ÖNEMLİ SEMBOLÜDÜR'


'NEVRUZ BARIŞIN VE KARDEŞLİĞİN EN ÖNEMLİ SEMBOLÜDÜR'
Tarih : 21 Mart 2015, 12:48
Puan Ver : 'nevruz Barışın Ve Kardeşliğin En Önemli Sembolüdür'(6/10)2


Avrupa Birliği Bakanı ve Baş Müzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır, 'Nevruz bu büyük coğrafyada yaşayan halklar için aynı zamanda barışın ve kardeşliğin en önemli sembolüdür' dedi.

21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Bozkır, doğanın yeniden dirilişini, bolluk ve bereketiyle bahar mevsiminin gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramını coşkulu bir heyecanla kutladıklarını ifade etti. Mesajında, Nevruz adına yarışır bir şekilde umut dolu yeni başlangıçların, sevinç ve neşeyle kutlandığı bir gün olduğunu kaydeden Bozkır, şunları söyledi:

'Bu kutlu bayramın asırlardır Balkanlardan Sibirya'ya, Kafkaslardan, Ortadoğu' ya kadar uzanan büyük bir coğrafyada aynı ruh ve heyecanla kutlanması ve hep huzurun ve mutluluğun başlangıcı olarak kabul edilmesi, bu ülkeler ve halklar arasındaki tarihi ve kültürel ortaklığın eşsiz bir örneğidir.

Nevruz bu büyük coğrafyada yaşayan halklar için aynı zamanda barışın ve kardeşliğin en önemli sembolüdür. Bizlere hepimizin kardeş olduğunu, hepimizin aynı kökten, aynı ruhtan geldiğimizi hatırlatan en güzel vesiledir. Nevruz'da bu anlayışla yakılan kutlama ateşi gönüllerimizdeki sevginin, dostluğun ve kardeşliğin en önemli simgesidir.

Başta aziz milletimiz olmak üzere bütün bölge halklarının Nevruz Bayramı'nı kutluyor ve Nevruz'un adı gibi tazelenmeye yol açmasını ve aramızdaki sevgi ve kardeşlik bağlarını güçlendirmesini diliyorum.'

(İHA)

 


Etiketler:   Nevruz  Barışın  Ve  Kardeşliğin  En  Önemli  Sembolüdür    Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER