nijerya'daki terör saldırısını kınadı

NİJERYA'DAKİ TERÖR SALDIRISINI KINADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Nijerya’daki terör saldırısını kınayarak, ‘’Türkiye, kardeş ülke Nijerya’nın acılarını en samimi duygularla paylaşmakta, Baga sakinleri başta olmak üzere tüm Nijeryalılara başsağlığı dilemektedir’’ dedi.

Tarih : 08 Ocak 2015, 21:42
Puan Ver : Nijerya'daki Terör Saldırısını Kınadı(9/10)5


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Nijerya'daki terör saldırısını kınayarak, ‘'Türkiye, kardeş ülke Nijerya'nın acılarını en samimi duygularla paylaşmakta, Baga sakinleri başta olmak üzere tüm Nijeryalılara başsağlığı dilemektedir'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya'nın Kuzeydoğusundaki Baga kasabasına, Boko Haram militanları tarafından düzenlenen ve binlerce insanın ölümüne neden olan terör saldırısını kınadı.

Cumhurbaşkanlığı'nın resmi internet sitesinden yayınlanan mesajda, ‘'Türkiye olarak, Nijerya'nın Kuzey-Doğusunda yer alan Baga kasabasındaki terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Terörün her türüne karşı olan Türkiye, kardeş ülke Nijerya'nın acılarını en samimi duygularla paylaşmakta, Baga sakinleri başta olmak üzere tüm Nijeryalılara başsağlığı dilemektedir. Masum insanların hunharca katledildiği terör saldırıları, herhangi bir din ya da medeniyetle bağdaştırılamayacağı gibi hangi gerekçeyle olursa olsun asla mazur görülemez. Bu menfur saldırı, uluslararası toplumun terör konusunda kararlı bir tavır sergileyerek etkin bir işbirliği yapmasının kaçınılmaz hale geldiğini teyit etmektedir. Tüm dünyada derin üzüntüye neden olan son saldırılar, nefret söylemlerinin ve ötekileştirmelerin sona ereceği, karşılıklı saygıya dayalı bir barış ortamının tesisi için hepimize büyük görevler düştüğünü açıkça ortaya koymaktadır. Nijerya'daki terör saldırısında hayatlarını kaybedenlerin ailelerine taziyelerimi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyorum'' ifadeleri kullanıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Nijerya  Daki  Terör  Saldırısını  Kınadı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER