NİŞANTAŞI CİNAYETLERİNDE FLAŞ GELİŞME


NİŞANTAŞI CİNAYETLERİNDE FLAŞ GELİŞME
Tarih : 27 Ocak 2015, 17:45
Puan Ver : Nişantaşı Cinayetlerinde Flaş Gelişme(8/10)4


Nişantaşı'nda Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin ile koruması Ferdi Topal'ın öldürülmesiyle ilgili soruşturmada, azmettirici olduğu öne sürülen Yakup Kerem Saral'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul Nişantaşı'nda 24 Aralık 2014'te Vedat Şahin ile koruması Ferdi Topal'ın öldürülmesiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 15 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden 8'i ifadeleri alındıktan sonra cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakılmış, 7 şüpheli ise tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Hakimlikte tekrar sorgulanan şüphelilerden 5'i tutuklanmış, 2'si ise yurtdışı çıkış yasağı konarak serbest bırakılmıştı.

Soruşturmayı derinleştiren savcılık, saldırıyı gerçekleştiren araçta şoför dahil olmak üzere 4 tetikçinin olduğunu belirledi. İlk operasyonda sadece tetikçilerden birine ulaşan savcılık, diğer 3 tetikçinin kimliğini tespit etti. Olayın azmettiricisi olarak ise Yakup Kerem Saral ismine ulaşan savcılık, bu isimler hakkında yakalama kararı çıkarılması için mahkemeye başvurdu. Mahkeme, savcılığın talebi doğrultusunda Saral ve 3 tetikçi için yakalama çıkardı.

Yakup Kerem Saral'ın saldırıdan sonra sahte isimle yurtdışına kaçtığını belirleyen savcılığın, Saral ve 3 tetikçinin yakalanamaması durumunda ise şüpheliler hakkında kırmızı bülten çıkarılması için gerekli işlemleri başlatacağı öğrenildi.

(İHA)

 


Etiketler: Nişantaşı  Cinayetlerinde  Flaş  Gelişme  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER