o bebek hayatını kaybetti

O BEBEK HAYATINI KAYBETTİ

Yaklaşık 2 ay önce, İzmir Dr Behçet Uz Hastanesi’nde kalp yetmezliğine bağlı ciddi bir ameliyat geçiren minik bebek, Pazar günü öğle saatlerinde Tire’deki evlerinde aniden rahatsızlandı.

Tarih : 07 Ocak 2015, 23:15
Puan Ver : O Bebek Hayatını Kaybetti(9/10)5


İzmir'in Tire ilçesinde kalbinde sorun olan ve doktorların seferber olduğu “down sendromlu” 8 aylık Hasret bebek hayatını kaybetti.

Yaklaşık 2 ay önce, İzmir Dr Behçet Uz Hastanesi'nde kalp yetmezliğine bağlı ciddi bir ameliyat geçiren minik bebek, Pazar günü öğle saatlerinde Tire'deki evlerinde aniden rahatsızlandı. Aile, küçük kızlarının solunumunun durduğunu fark edince, 112 sağlık ekiplerine haber vererek yardım istedi. Solunum cihazına bağlı nefes alabilen minik Hasret Tire Devlet Hastanesi'ne getirildikten yaklaşık 9 saat sonra tam donanımlı kara ambulansıyla Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne götürüldü. Tedavisine Denizli'de devam edilen Hasret bebeğin önceki gün öğlen saatlerinde minik kalbi aniden durdu. Doktorların yaklaşık 1 saat süren çabası ise sonuç vermedi. Hayata tutunamayan kızlarının ölümü ile derinden sarsılan Tezel ailesi, “Tüm umutlarımız boşa çıktı. O daha çok küçüktü” diyerek gözyaşı döktü. Hasret bebek, yarın Tire'de toprağa verilecek.

(İHA)

 


Etiketler: O  Bebek  Hayatını  Kaybetti  İzmir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER