o emniyet görevlileri ile ilgili açıklama

O EMNİYET GÖREVLİLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Isparta merkezli 6 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda haberleşmenin gizliliğini ihlal ve iftira suçlamasıyla gözaltına alınarak tutuklanma talebiyle Isparta Sulh Ceza Mahkemesi’ne çıkarılan 10 emniyet mensubu mahkeme kararıyla serbest bırakıldı.

Tarih : 21 Ocak 2015, 19:45
Puan Ver : O Emniyet Görevlileri İle İlgili Açıklama(5/10)1


Isparta merkezli 6 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan emniyet mensuplarıyla ilgili açıklama yapan Av. Hıdır Yıldız, hakimin adli kontrol kararı uygulanmadığını söyledi.

Isparta merkezli 6 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda haberleşmenin gizliliğini ihlal ve iftira suçlamasıyla gözaltına alınarak tutuklanma talebiyle Isparta Sulh Ceza Mahkemesi'ne çıkarılan 10 emniyet mensubu mahkeme kararıyla serbest bırakıldı. Emniyet mensuplarının serbest bırakılmasının ardından adliye çıkışında gazetecilere açıklamada bulunan Av. Hıdır Yıldız, “Yaptığımız savunmalardan sonra hakim bey dosyayı çok iyi incelemiş ki, çok güzel, gerekçeli bir kararla bütün müvekkillerin, gözaltındaki şüphelilerin hepsinin serbest bırakılmasına karar vermiştir. Vermiş olduğu bu kararda hiçbir şekilde adli kontrol kararı uygulamamıştır. Direkt serbest bırakmıştır. Ben buradan bu kararı veren hakim beye, iyi bir hukukçu olduğu için teşekkür ediyorum. İnşallah er ya da geç adalet mutlaka tecelli edecektir. Müvekkiller hakkında bir dava açılması halinde bütün müvekkillerin, tüm suçlardan beraat edeceğine ve hukukun tecelli edeceğine inanıyoruz. Hukukun üstünlüğü ve adalete inanan insanların olduğu bir ülke talep ediyoruz. Bu şekilde hukukun üstünlüğünü her şekilde savunan insanlarla bu işi yapmaktan ve böyle bir camianın üyesi olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Av. Yıldız, müvekkillerin savunmalarının yeterli olduğu, delillerin toplandığı, suçun mahiyetinin değişme ihtimalinin bulunmadığı gibi gerekçelerle serbest bırakıldıklarını ve hiçbir adli kontrol işlemi uygulanmadığını söyledi.

Öte yandan serbest kalan emniyet mensuplarını, dışarıda bekleyen aileleri kararı sevinçle karşıladı. Serbest kalan emniyet mensupları herhangi bir açıklama yapmadan adliyeden ayrıldı.

(İHA)

 


Etiketler: O  Emniyet  Görevlileri  İle  İlgili  Açıklama  Isparta  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER