o haberler yalanlandı

O HABERLER YALANLANDI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, kar ve buzla mücadele konusunda Karayolları Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarına ilişkin bir gazetede yer alan iddiaları yalanladı.

Tarih : 02 Ocak 2015, 23:12
Puan Ver : O Haberler Yalanlandı(9/10)5


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, kar ve buzla mücadele konusunda Karayolları Genel Müdürlüğü'nün çalışmalarına ilişkin bir gazetede yer alan iddiaları yalanladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından yapılan açıklamada, “Bugün bir gazetede kar ve buzla mücadele çalışmaları konusunda Karayolları Genel Müdürlüğü'nün çalışmalarına ilişkin bir haber yer almıştır. Haberde yer alan iddialar maksatlı ve gerçek dışıdır. Kurumumuz bünyesinde atıl bekletilen ve çürümeye terk edilen hiçbir araç bulunmamaktadır. Makine ve teçhizatlar 7 gün 24 saat hazır bekletilmekte ve kurum çalışanlarımız tarafından herhangi bir olumsuz duruma karşı bu ekipmanlarla müdahale edilmektedir. Ayrıca zaman zaman ihtiyaç oldukça il özel idareleri başta olmak üzere diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları da Karayolları Genel Müdürlüğü makine parkı ve personeli ile karşılanmaktadır” denildi.

Açıklamada, gazetedeki haberde yer alan fotoğrafın, kapalı yola müdahale etmek üzere giden araçlardan biri olduğu ve aracın tek yönlü yolda yaptığı manevra anında çekildiği belirtildi.

(İHA)

 


Etiketler: O  Haberler  Yalanlandı  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER