o katil zanlısı pişmanmış

O KATİL ZANLISI PİŞMANMIŞ

Dün yakalanarak gözaltına alınan ve bugün adliyeye çıkartılan şüpheli Soytürk Ç.’nin polise verdiği ilk ifadede, Bursa’da gerçekleşen bıçaklama olayının alacak verecek kaynaklandığını ve bıçaklayan kişinin de kendisi değil Birol İnce olduğunu söylediği öğrenildi.

Tarih : 03 Şubat 2015, 11:42
Puan Ver : O Katil Zanlısı Pişmanmış(10/10)6


Eskişehir'de eşini ve bir yakınını öldürdüğü, 3 kişiyi de yaraladığı iddiası ile günlerdir aranan şüphelinin ilk ifadesinde, “Yakalanmasaydım Gürcistan'a gidecektim, ama pişmanım” dediği öne sürüldü.

Dün yakalanarak gözaltına alınan ve bugün adliyeye çıkartılan şüpheli Soytürk Ç.'nin polise verdiği ilk ifadede, Bursa'da gerçekleşen bıçaklama olayının alacak verecek kaynaklandığını ve bıçaklayan kişinin de kendisi değil Birol İnce olduğunu söylediği öğrenildi. Bursa'da yaşanan olayın ardından Eskişehir'e gelerek Yenikent Mahallesi Özten Sokak'ta bir apartmanın kapıcı dairesinde yaşayan karısının yanına geldiğini anlatan şüpheli, 'Eve geldiğimde eşim yoktu ve bir süre sonra geldi. Bir yakınının yanından geldiğini söyleyen eşimle boşanma meselesi yüzünden tartışmaya başladık. Eşim bana 'Adam olsaydın da evine sahip çıksaydın. Çocukların da beni ilgilendirmiyor. Birol ve birçok kişiyle yattım' demesi üzerine yanımdaki silah ile önce eşim Çiğdem Çeledir'i, ardından araya giren Muhammed Murat Çelik ve Aynur Çelik'i vurarak olay yerinden kaçtım' dediği öğrenildi.YAKALANMASAYDIM GÜRCİSTAN'A KAÇACAKTIM

Emniyet Müdürlüğü Aydıner Ek Hizmet Binası'nda yapılan sorgusunda, verdiği ilk ifadede, eşi ve iki yakınını silahla vurduktan sonra Çamlıca istikametinden Turgutlar köyüne gittiğini anlatan şüpheli, 'Burada da Birol bana, ‘Adam olsaydın da karına sahip çıksaydın' deyince aramızda tartışma başladı. Orada Birol'u da öldürdüm. Yakalanmasaydım Gürcistan'a kaçacaktım. 15 gün içerisinde farklı yerlerde kaldım. Camide de yattığım oldu, pişmanım” dediği aktarıldı.

Dün geceyi İl Emniyet Müdürlüğü Aydıner Ek Hizmet Binası'nda geçiren şüpheli, polisin çevrede aldığı güvenlik önlemi altında Adliyeye sevk edildi.

(İHA)

 


Etiketler: O  Katil  Zanlısı  Pişmanmış  Eskişehir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER