o polisi hastanede ziyaret etti

O POLİSİ HASTANEDE ZİYARET ETTİ

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Şırnak’ta eylemciler tarafından atılan molotof kokteyli sonucu yaralanan polis memuru Uğur Güneş’i, tedavi gördüğü Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ziyaret etti.

Tarih : 17 Şubat 2015, 00:09
Puan Ver : O Polisi Hastanede Ziyaret Etti(9/10)5


İçişleri Bakanı Efkan Ala, Şırnak'ta eylemciler tarafından atılan molotof kokteyli sonucu yaralanan polis memuru Uğur Güneş'i, tedavi gördüğü Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Ala, “Bu tür olayları, Türkiye'nin gündeminden çıkarmalıyız. Polis memuruna, esnafa, vatandaşa molotof atmak ne demektir? Molotof, insanların hayatını tehlikeye atan bir madde; patlayıcı, yanıcı silah etkisi yapıyor” dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Şırnak'ın İdil İlçesi'nde eylemciler tarafından atılan molotof kokteyli sonucu yaralanan polis memuru Uğur Güneş'i, tedavi gördüğü Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi'nde ziyaret etti. Yaralı polis memurunun yakınlarıyla sohbet eden Ala, Güneş'in tedavisini gerçekleştiren doktorlardan da bilgi aldı.

Ziyaret sonrası hastanede basın mensuplarına açıklama yapan Ala, “Şırnak'ın İdil İlçesi'nde olaylara müdahale ederken, olayları önlemeye çalışan polis memurumuzun bulunduğu zırhlı araca bir molotof atılması sonucu, polis memuru Uğur kardeşimizin yüzü ve elleri yandı. Ciddi bir yanık söz konusu... Doktorlarımıza teşekkür ediyorum; hemen müdahalede bulundular. Şuanda, kendisini ziyaret ettik, aldığımız haberler iyi yönde, gelişmeler olumlu. Ümit ediyorum kısa zamanda sağlığına kavuşacaktır. Doktorlarımız, herhangi bir iz kalmaması konusunda gayret sarf ediyor. Kendisiyle de görüştüm; şuanda moralini iyi gördüm” diye konuştu.“BU TÜR OLAYLARI TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNDEN ÇIKARMAMIZ LAZIM”

“Bir polis memuru vazifesini yaparken, ortalık yakılıp yıkılmasın diye tedbir almaya çalışırken, zırhlı aracın içerisine molotof atılabiliyor ve o polis memuru bu kadar ağır bir şekilde yaralanabiliyor” diyen Ala, şu açıklamalarda bulundu:

“Bunları Türkiye'nin gündeminden çıkarmamız lazım. Bu sorunları gidermemiz gerekiyor. Bu konuya ilişkin bütün sorumlu insanlar, siyasetçiler neyi savunuyorlar, neyin yanındalar; milletimizin bunu çok iyi gördüğü kanaatindeyim. Biz, bu tür işlerin vukua gelmemesi için gayret sarf ediyoruz, bunun pratik önlemlerini alıyoruz, yasal düzenlemelerini yapıyoruz. Bakınız; daha hiç Meclis'te görüşmeler olmadan vaka böyle. Günde kaç vaka oluyor… Bu tür olayları, Türkiye'nin gündeminden çıkarmalıyız. Polis memuruna, esnafa, vatandaşa molotof atmak ne demektir? Molotof, insanların hayatını tehlikeye atan bir madde; patlayıcı, yanıcı silah etkisi yapıyor. Tüm bunlar, bu genç yaştaki polisimizin hastanede oluşunun sebebidir. Bu bakımdan, kendisine de büyük geçmiş olsun diliyorum, ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”“İZ KALMADAN, TABURCU ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Güneş'in sağlık durumu hakkında bilgi veren Yanık Tedavi Merkezi Sorumlu Uzman Doktor İsa Süzen, “Hastamız bize intikal ettiğinde, yaklaşık yüzde 8'lik 2. derece yüz ve her iki elde yanığı vardı. Tedavisine başladık; inşallah 2 haftalık tedavi sürecinden sonra iz kalmadan taburcu etmeyi düşünüyoruz. Şuanda genel durumu iyi, bir sıkıntısı yok ve tedavisine 2 hafta kadar bir süreyle devam edeceğiz” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: O  Polisi  Hastanede  Ziyaret  Etti  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER