öğrenmenin yaşı yok

ÖĞRENMENİN YAŞI YOK

İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta çeşitli nedenle eğitim alamamış vatandaşlar için Konak Belediyesi Ballıkuyu Semt Merkezi’nde okuma yazma kursu veriliyor.

Tarih : 11 Ocak 2015, 11:39
Puan Ver : Öğrenmenin Yaşı Yok(6/10)2


İzmir'de, Konak Belediyesi tarafından Ballıkuyu Semt Merkezi'nde verilen okuma yazma kursu ile, genç yaşlı çok sayıda kişi eğitim imkanı buluyor. Kimi kadınlar, kucaklarında çocuklarıyla alfabeyi öğreniyor.

İzmir'in merkez ilçesi Konak'ta çeşitli nedenle eğitim alamamış vatandaşlar için Konak Belediyesi Ballıkuyu Semt Merkezi'nde okuma yazma kursu veriliyor. Daha çok İzmir'e göçle gelen vatandaşların katıldığı kursta ileri yaştaki kadınların fazlalığı dikkat çekiyor. Zamanında okula gidemeyen veya çeşitli sebeplerle eğitimlerini yarıda bırakmak zorunda kalan her yaştan kadın yurttaş, Konak Belediyesi Ballıkuyu Semt Merkezi'nde sunulan eğitim hizmeti sayesinde kısa sürede okuma-yazma öğreniyor.YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

“Öğrenmenin yaşı yok” dedirten kursta 20'sinden 65'ine kadar farklı yaş aralıklarından 25 kadın kursiyer bulunuyor. Kucağında çocuğuyla birlikte kursa gelip okuma yazma öğrenen kadınlara dersleri Konak İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü'nden gelen eğitmen veriyor. ‘Öğrenmenin en doğru yolu bilgiye kişinin kendisinin ulaşmasıdır' ilkesinden yola çıkılarak başlatılan kursta verilen okuma yazma eğitimi, katılımcılara günlük yaşamlarında da büyük kolaylık sağlıyor. Büyük bir dikkat ve özenle dersleri takip eden ve eğitmenlerinin verdiği ödevleri günü gününe yapan kursiyerlere kurs sonunda okur yazar sertifikası verilecek.BİR DESTEK DE İZSİAD ÜYELERİNDEN

Ballıkuyu Semt Merkezi'nde eğitim gören kursiyerlere, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kadın Komisyonu Başkanı Mukaddes Çelik'in önderliğinde biraraya gelen İZSİAD üyeleri ve eşlerinden oluşan bir grup gönüllü kadından destek geldi. Çelik ve beraberindeki gönüllü kadınlar Ballıkuyu Semt Merkezi'ni ziyaret ederek okuma yazma kursiyerlerinin kullanımı için bir projeksiyon cihazı hediye etti. Hediye cihaz sayesinde görsel materyallerden de faydalanabileceklerini ifade eden kursiyerler, yardımsever İZSİAD Komisyon Başkanı Mukaddes Çelik ve üyelere teşekkür etti.

(İHA)

 


Etiketler: Öğrenmenin  Yaşı  Yok  İzmir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER