öldürdüğü kızın ailesinden özür diledi

ÖLDÜRDÜĞÜ KIZIN AİLESİNDEN ÖZÜR DİLEDİ

Bolu’da sokakta yürürken boğazından bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Bigem Çubukçuoğlu’nu öldürmek suçundan tutuklu bulunan Ayşe Kaklan’ın davası görülmeye devam etti.

Tarih : 22 Ocak 2015, 17:21
Puan Ver : Öldürdüğü Kızın Ailesinden Özür Diledi(10/10)6


Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Resim Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Bigem Çubukçuoğlu'nu sokak ortasında öldüren Ayşe Kalkan, “Bigem'in ailesinden özür diliyorum, tanımadığım bir kişiyi öldürdüm. Ailemden şikayetçiyim' dedi.

Bolu'da sokakta yürürken boğazından bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Bigem Çubukçuoğlu'nu öldürmek suçundan tutuklu bulunan Ayşe Kaklan'ın davası görülmeye devam etti. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilen duruşmada, tutuklu Kalkan'ın avukatının yanı sıra Çubukçuoğlu'nun ailesi ve avukatları da hazır bulundu. Davada tutuklu sanık Ayşe Kalkan'ın mahkemeye gönderdiği dilekçe okundu. Ayşe Kalkan dilekçesinde İzzet Baysal Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi doktorlarının, Mersin ve Elazığ'da tedavi gördüğü iki doktorla görüşülmesini istedi. Kalkan mektubunda ayrıca, kendi ailesinden şikayetçi olduğunu ifade etti.

Kalkan'ın mektubunda dile getirdiği talebi karşısında söz alan Çubukçuoğlu ailesinin avukatı ise, olayla ilgili bilgisi ve görüşü olanların tanık olarak dinlenebileceğini belirterek, doktorların şahit olarak dinlenmesine gerek olmadığını söyledi. Bigem Çubukcuoğlu'nun babası Tarık Çubukçuoğlu da, zanlının davayı uzatmak için böyle bir talepte bulunduğunu belirtti. Savcı ise, Adli Tıp Genel Kurulu'ndan gelen rapora göre hareket edilmesini, bu yüzden rapor gelinceye kadar doktorların tanık olarak dinlenmesine lüzum olmadığı görüşünü bildirerek, sanığın tutukluluk halinin devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Zanlı Ayşe Kalkan mektubunda, “O doktorlar benim hastalığımla ilgili bilgi sahibi. Onlarda yıllardır tedavi gördüm. Doktorların tanık olarak dinlenmesini istiyorum. Kendi ailemde de şikayetçiyim. Benim hastalığımı yıllardır onlar da biliyorlardı. Ben bu cinayeti hastalığım yüzünden işledim. Ailesinden de özür diliyorum. Tanımadığım bir kişiyi öldürdüm. Adaletli şekilde hastalığımın değerlendirilmesini istiyorum. Çok pişmanım. Olayı hatırlamıyorum” şeklinde talepte bulunduğu öğrenildi.

Dava sonunda hakim İstanbul Adli Tıp Genel Kurulu'ndan sanığın ruh sağlığını bozulup bozulmadığına ve cezai ehliyeti olup olmadığına ilişkin raporun beklenmesine karar vererek, o tarihe kadar sanığın anne babası ve tedavi eden doktorların tanık olarak dinlenme talebini geri çevirdi. Sanık Ayşe Kalkan'ın tutukluluğu devam ederken, mahkeme 16 Nisan 2015 tarihine ertelendi.

(İHA)

 


Etiketler: Öldürdüğü  Kızın  Ailesinden  Özür  Diledi  Bolu  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER