Ölü sayısı 50 oldu

ÖLÜ SAYISI 50 OLDU

Yaklaşık iki haftadır devam eden AirAsia uçağının enkazını arama çalışmalarında kapsamında uçağın gövde kısmının bulunmasının ardından 2 cansız bedene daha ulaşıldığı bildirildi.

Tarih : 15 Ocak 2015, 12:24
Puan Ver : Ölü Sayısı 50 Oldu(5/10)1


AirAsia uçağının gövde kısmının bulunmasının ardından hız kazanan arama çalışmaları kapsamında 2 cansız bedene daha ulaşıldı.

Yaklaşık iki haftadır devam eden AirAsia uçağının enkazını arama çalışmalarında kapsamında uçağın gövde kısmının bulunmasının ardından 2 cansız bedene daha ulaşıldığı bildirildi. Endonezya Arama Kurtarma Ekibi Başkanı Fransiskus Bambang Soelistyo açıklamasında, çalışmalar kapsamında toplamda 50 cansız bedene ulaşıldığını ifade ederken, 38 cesedin de kimlik tespitinin yapıldığını bildirdi. Çalışmalar çerçevesinde ulaşılan cesetlerin kimlik tespitlerinin yapılabilmesi için Surabaya Adası'nda bulunan polis merkezine gönderileceği kaydedildi.

Yetkililer, kara kutunun bulunmasının ardından olay hakkında ayrıntılı bilgiler elde edileceğini kaydederken, uçağın gövde kısmının denizden çıkarılması ile ilgili çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Uçak enkazında tüm yolcuların bulunana kadar arama çalışmalarının devam edeceği öğrenildi.

(İHA)

 


Etiketler: Ölü  Sayısı  50  Oldu  Jakarta  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER