ölümden saniye farkla kurtuldu

ÖLÜMDEN SANİYE FARKLA KURTULDU

Ölümden kıl payı kurtulan vatandaş, şaşkınlıkla yoluna devam etti.

Tarih : 17 Ocak 2015, 14:03
Puan Ver : Ölümden Saniye Farkla Kurtuldu(9/10)5


Kastamonu'da tahliye borusundan sarkan buz kütlesi, kaldırımdan geçen vatandaşın yanına düştü. Ölümden kıl payı kurtulan vatandaş, şaşkınlıkla yoluna devam etti.

Kastamonu'da tahliye borusundan sarkan buz kütlesi, havaların ısınmasıyla birlikte şehrin en işlek noktalarından Cumhuriyet Caddesi'ne düştü. Buz kütlesinin yoldan geçen bir vatandaşın tam yanına düşmesi güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Güvenlik kamerası görüntülerinde, buz kütlesi düşmeden saniyeler önce kalabalık bir grubun yoldan geçtiği görülüyor. Buz kütlesi, kalabalık grubun ardından tek başına yoldan geçen vatandaşın yarım metre yakınına düşüyor. Vatandaş, saliselerle adeta ölümden kurtuluyor. Olayın şokunu hemen atlatamayan şahıs, hızlı adımlarla olay yerinden uzaklaşıyor.

Oluşan gürültü sebebiyle dışarı çıkan çevredeki vatandaşlar ise olayı anlamaya çalıştı. Esnaflar, yere düşen dev buz kütlesini gördüklerinde büyük şaşkınlık yaşadı. Esnaflardan Hasan Sadi Güngör, dün saat 16.30 sıralarında yaşanan yoğun kar yağışı sonrasında böyle bir felaketin yaşandığını belirterek, “Allah korudu hepimizi. Yağmur borularında biriken buzlar havaların biraz ısınmasıyla çözüldü. Boruyu dirsek yerinden kırarak yere sanki uçaksavar mermisi gibi indi. O sırada buradan geçen bir vatandaş saliselerle kurtuldu. Hepimizin de verilmiş sadakası varmış” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Ölümden  Saniye  Farkla  Kurtuldu  Kastamonu  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER