Ölümünün 3. yıl dönümünde de unutulmadı

ÖLÜMÜNÜN 3. YIL DÖNÜMÜNDE DE UNUTULMADI

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın ölümünün üçüncü yıl dönümünde mezarı başında anılacağı bildirildi.

Tarih : 12 Ocak 2015, 15:48
Puan Ver : Ölümünün 3. Yıl Dönümünde De Unutulmadı(9/10)5


KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, ölümünün üçüncü yıl dönümü olan yarın Cumhuriyet Parkı'ndaki mezarı başında törenlerle anılacak.

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın ölümünün üçüncü yıl dönümünde mezarı başında anılacağı bildirildi. Milli Günleri Kutlama Merkez Komitesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, anma töreni saat 10.00'da protokol sırasına göre Denktaş'ın kabrine çelenklerin sunumuyla başlayacak. Saygı duruşunu, İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekilişi ve yarıya indirilişi izleyecek. Anıt Özel Defteri'nin imzalanmasıyla devam edecek törende, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu konuşma yapacak.

Cumhuriyet Parkı'ndaki törenin ardından saat 10.30'da Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) “Denktaş Aramızda” fotoğraf ve seramik sergisi açılacak. Sergi açılışının ardından saat 11.00'de AKM'de anma töreni düzenlenecek. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak anma töreninde Denktaş'ın oğlu olan Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı, Demokrat Parti Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş konuşma yapacak. Törende daha sonra Özgürlük Marşı okunacak, “Denktaş Ölümsüz Liderimiz” dinletisi ve biyografik oratoryo sunularak flama takdimi yapılacak. Öte yandan yarın saat 12.30'da ise Hz. Ebu Bekir Camii'nde mevlit okutulacak.

Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş'ın 3. ölüm yıl dönümü nedeniyle bazı okullarda da anma etkinlikleri düzenlenirken, kurum ve kuruluşlar da mesajlar yayımlama devam ediyor.

(İHA)

 


Etiketler: Ölümünün  3  Yıl  Dönümünde  De  Unutulmadı  Lefkoşa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER