önce darp edildi sonra...

ÖNCE DARP EDİLDİ SONRA...

Edinilen bilgilere göre, Mehmet Şirin Ö. adlı vatandaş, Silopi ilçe merkezinden geçen İpekyolu üzerinde kimliği belirsiz 4 kişi tarafından gözleri bağlanarak plakası belirlenemeyen bir araca zorla bindirildi.

Tarih : 06 Şubat 2015, 13:51
Puan Ver : Önce Darp Edildi Sonra...(7/10)3


Şırnak'ın Silopi ilçesinde bir kişi, geçtiğimiz gün akşam saatlerinde kimliği belirsiz kişiler tarafından gözleri, elleri ve ayakları bağlanarak kaçırıldı. Kaçırılan şahıs, darp edildikten sonra çıplak halde Silopi Devlet Hastanesi yakınlarındaki boş bir araziye bırakıldı.

Edinilen bilgilere göre, Mehmet Şirin Ö. adlı vatandaş, Silopi ilçe merkezinden geçen İpekyolu üzerinde kimliği belirsiz 4 kişi tarafından gözleri bağlanarak plakası belirlenemeyen bir araca zorla bindirildi. Daha sonra bilinmeyen bir yere götürülen Mehmet Şirin Ö., darp edildikten sonra hastane yakınına bırakıldı.

Türkçe bilmediği için Kürtçe konuşan ve ilçe merkezinde küçük yaşta bir kıza tecavüz ettiği iddiası ile kaçırıldığını belirten Mehmet Şirin Ö., olayın tamamen asılsız olduğunu ve başka bir amaçla kaçırıldığını savundu.

Darp olayı ve ortaya atılan iddialar hakkında Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne başvurduğunu kaydeden Mehmet Şirin Ö.'nün ağabeyi Emin Ö., 'Kardeşim önce bir kıza taciz ettiği gerekçesi ile kaçırıldı. Daha sonra elleri ve ayakları bağlanarak yüzleri maskeli kişiler tarafından darp edilerek hastane önüne bırakıldı. Buda yetmedi sosyal internet sitesine fotoğrafı çekilerek tacizci olarak gösterildi. Saat 22.15 sıralarında hem yabancı bir numara hem de darp edilen kardeşimin telefonundan üst üste mesaj gelerek kardeşimin öldürüleceği söyleniyordu. Daha sonra kardeşimi aradım telefonunu bir polis açtı. Hastaneye gittim kardeşimi kanlar içinde gördüm. Daha sonra kardeşim Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kardeşim hastane önüne çıplak ve baygın bir şekilde bırakıldı. Akrabalarımızla hastaneye gittiğimizde kardeşimin konuşamayacak halde olduğunu gördük. 2 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra taburcu edildi. Kardeşimin bir kıza tecavüz ettiğini yazarak fotoğrafı ile internette paylaştılar. Utancımızdan artık insanların yüzüne bakamıyoruz. Herkes şunu iyi bilmeli ki bahsettikleri kıza her hangi bir tecavüz vakası gerçekleşmemiş. Faillerin yakalanması için emniyetin ve savcılığın duyarlı olmasını istiyorum. Bu olayın netleşmesi için gereken duyarlılığın gösterilmesini istiyoruz' dedi.

Sosyal paylaşım sitelerinde fotoğrafı yayımlayan sayfalar hakkında emniyet ve savcılığa da dilekçe verdiklerini belirten Emin Ö. bu hareketi yapan şahısların bir an önce bulunmasını istedi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

(İHA)

 


Etiketler: Önce  Darp  Edildi  Sonra  Şırnak  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER