önce kameraya sonra polise yakalandı

ÖNCE KAMERAYA SONRA POLİSE YAKALANDI

Kızıl Murat mahallesi Eski Hal caddesinde turizm firmasına ait iş yerinin camı kırılarak 1500 TL değerinde cep telefonu ve 200 TL değerinde harddisk çalındı.

Tarih : 20 Ocak 2015, 10:24
Puan Ver : Önce Kameraya Sonra Polise Yakalandı(10/10)6


Mersin'in Tarsus ilçesinde, girdiği sekiz iş yerinde hırsızlık yapan bir şahıs, güvenlik kameraları sayesinde yakalandı.

Kızıl Murat mahallesi Eski Hal caddesinde turizm firmasına ait iş yerinin camı kırılarak 1500 TL değerinde cep telefonu ve 200 TL değerinde harddisk çalındı. Şehit Mustafa mahallesinde bir iş hanı içerisinde fotoğrafçı dükkanına zarar verilerek dizüstü bilgisayarın çalınma olayı, iş hanı içerisinde bulunan döner dükkanının kapı kilidinin kırılarak 200 TL paranın çalınması ve iş hanında bulunan gelinlikçi dükkanının kapısının zorlanarak zarar verilmesi ile aynı gece iş hanında 3 iş yerinde meydana gelen hırsızlık ve mala zarar verme olayı, Yeni Ömerli mahallesinde iş hanı içerisinde berber dükkanına zarar verilmesi ve iş hanı içerisinde bulunan seyahat firmasına ait iş yerinin kapı camının kırılarak bozuk para kutusunun çalınması ile aynı iş hanında iki iş yerinde meydana gelen hırsızlık olayı, Şehit Mustafa mahallesi Atatürk caddesinde bulunan lokanta camının kırılarak iş yerine zarar verme olayı, Şehit Mustafa Mahallesi Cengiz Topel Caddesinde bir kebapçı dükkanının camının kırılarak iş yerinden 10 kilo kıyma çalınması ve 250 TL zarar verilmesi olayları ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Polis, 8 iş yerinde meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili güvenlik kamera kayıtları ve Mobese görüntülerini inceleyerek kısa bir süre önce cezaevinden çıkan A.Ç.(20) isimli şahsın olayları gerçekleştirdiğini tespit etti.

Polis, şüpheli ile ilgili yaptığı araştırmada şahsın geceleri kent merkezinde gezdiğini kalacak yeri olmadığını belirledi. Araştırmalar devam ederken şüpheli, Yeni Ömerli mahallesinde ekiplerce fark edilerek durdurulmak istenildiğinde kaçan A.Ç. kovalamaca neticesi yakalandı.

Asayiş Büro Amirliğine getirilen A.Ç, 8 iş yerine girdiğini, yaptıklarından pişman olduğunu söyledi. A.Ç, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

(İHA)

 


Etiketler: Önce  Kameraya  Sonra  Polise  Yakalandı  Mersin  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER