orhan pamuk izmirlilerle buluşacak

ORHAN PAMUK İZMİRLİLERLE BULUŞACAK

Türk Edebiyatının önemli isimlerini okuyucuyla buluşturan İzmir Öykü Günleri kapsamında düzenlenecek etkinlik, Konak Belediyesinin bu ay ki Kentte Kadın Var teması ile örtüşerek, Kadın ve Kent teması vurgulanacak.

Tarih : 11 Mart 2015, 12:21
Puan Ver : Orhan Pamuk İzmirlilerle Buluşacak(10/10)6


İzmir'in Konak ilçesinde düzenlenecek 13'üncü İzmir Öykü Günleri'nin konuk yazarları Nobel Edebiyat Ödüllü Yazar Orhan Pamuk ve Türk edebiyatının usta kalemlerinden Nursel Duruel olacak.

Türk Edebiyatının önemli isimlerini okuyucuyla buluşturan İzmir Öykü Günleri kapsamında düzenlenecek etkinlik, Konak Belediyesinin bu ay ki Kentte Kadın Var teması ile örtüşerek, Kadın ve Kent teması vurgulanacak. Öykülerde Kent ve Kadın, Edebiyatımızda Kadın Öykücüler, Öykünün Kadın Kahramanları başlıklı panellerle zenginleşecek etkinliğin onur konuğu Türk Edebiyatının usta kalemi Nursel Duruel olurken, kapanışını Nobel Edebiyat Ödüllü Yazar Orhan Pamuk yapacak. Konak Belediyesi'nin Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde 13 Mart Cuma günü saat 12.30'da düzenlenecek Kadın Bestekarlardan Ezgiler konseriyle başlayacak 13'üncü İzmir Öykü Günleri'nin ilk gününde öyküleriyle kendi kuşağının sesi olan ve sonraki kuşaklara da öncülük eden Yazar Nursel Duruel'in adına düzenlenen panel gerçekleştirilecek.ORHAN PAMUK İZMİRLİLERLE BULUŞACAK

Genç öykücülerin de söz alacağı 13'üncü İzmir Öykü Günleri'nin kapanışını Nobel ödüllü Yazar Orhan Pamuk yapacak. Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Merkezi'nde saat 18.00'de başlayacak Edebiyat, Roman, Tuhaflık ve Hayat başlıklı söyleşiyle İzmirli okuyucuyla buluşacak olan Pamuk, üzerinde altı yıl çalıştığı Kafamda Bir Tuhaflık adlı kitabı ve yazarlık üzerine düşüncelerini paylaşacak. 13. İzmir Öykü Günleri'nde 28 Şubat'ta yaşama veda eden Türk edebiyatının usta ismi Yaşar Kemal için de bir anma töreni düzenlenecek.PEKDAŞ: 'BİRLİKTE ZENGİNLEŞELİM'

13'üncü İzmir Öykü Günleri'ne ev sahipliği yapan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, öykünün edebiyatın önemli dallarından biri olduğuna vurgu yaparak sözlerini şöyle sürdürdü: ”Korkunun egemenliğini yok etmek için; barışı, sevgiyi hakim kılmak için birbirimizi tanımamız, birbirimizin varlığını bilmemiz bir arada zenginleştiğimizi bilmemiz gerekir. Edebiyat bunu sağlıyor, öykü bunu sağlıyor. Öykünün birleştirici, zenginleştirici gücünü 13-14 Mart tarihlerinde birlikte yaşayalım istedik ve kent ve kadın teması çerçevesinde zengin bir program hazırladık. Bu sene onur konuğumuz Nursel Duruel. Edebiyata, öyküye kattığı katkı nedeniyle Nursel Hanımı onur Konuğu olarak görmek hepimize mutluluk veriyor.”

(İHA)

 


Etiketler: Orhan  Pamuk  İzmirlilerle  Buluşacak  İzmir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER