'Özgecan'ın katilleri mutlaka cezasını bulacak'

'ÖZGECAN'IN KATİLLERİ MUTLAKA CEZASINI BULACAK'

Başbakan Ahmet Davutoğlu Pakistan’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Özgecan Aslan’ın katledilmesiyle alakalı sorulan bir soruya verdiği cevapta, “Dün de vurguladım burada aslında kritik psikolojik eşik anlamında önemli bir noktadayız. Özgecan kızımızın katledilmesi yüreğimize bir ateş...

Tarih : 17 Şubat 2015, 20:27
Puan Ver : 'özgecan'ın Katilleri Mutlaka Cezasını Bulacak'(8/10)4


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mersin'de katledilen Özgecan Aslan'ın katillerinin mutlaka cezasını bulacağını söyleyerek, panik butonu gibi pratik teklifleri de değerlendireceklerini ifade etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Pakistan'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Özgecan Aslan'ın katledilmesiyle alakalı sorulan bir soruya verdiği cevapta, “Dün de vurguladım burada aslında kritik psikolojik eşik anlamında önemli bir noktadayız. Özgecan kızımızın katledilmesi yüreğimize bir ateş düşürmüştür ama toplumda da bir duyarlılık oluşturmuştur. Bu önemli bir husus. Ve burada da bütün dolmuş şoförlerimizin sanki muhtemel bir suçlu gibi görülmesi son derece yanlış ki onlar da bugün son derece anlamlı tavır sergilediler, Özgecan'ın ailesi ile dayanışma anlamında. Bütün yolcuların namusunun kendilerine emanet olduğunu ifade ettiler. Bu bizim kültürümüzde zaten var olan bir husus ve bunların uyanması, bu çok önemli. Bu duyarlılığın özellikle tekrar vurguluyorum Özgecan'ın babasının verdiği mesajlar kültürümüze, tarihimize güzel bir destansı ifade olarak geçmiştir. Cezasını mutlaka bulacak bu katiller, bu hunharca saldırıyı yapanlar ama bunlara karşı en erdemli cevabı sayın Mehmet Aslan verdi. Bizim şimdi yapacağımız zaten var olan 2007'den 2012'ye, 2012'den 2015'e yürütülen stratejinin etki analizini yaparak nerelerde, daha ne yapmak lazım bunları tek tek tespit etmek ve sonrasında da inşallah adımda da atılacak önlemleri ortaya koymak. Buton gibi pratik teklifler de olabilir, eğitime dönük, toplumsal değerleri arttırmaya dönük tedbirler de söz konusu olur, hukuki tedbirler de söz konusu olur” diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler:   Özgecan  In  Katilleri  Mutlaka  Cezasını  Bulacak    İslamabad  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER