özgür-der'den sabah namazında protesto

ÖZGÜR-DER'DEN SABAH NAMAZINDA PROTESTO

Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) İstanbul Şubesi üyesi yaklaşık 200 kişi, ilk olarak Üsküdar Mihrimah Sultan Camii’nde sabah namazını kıldı.

Tarih : 18 Ocak 2015, 10:06
Puan Ver : Özgür-Der'den Sabah Namazında Protesto(7/10)3


Özgür-Der İstanbul Şubesi üyeleri, sabah namazında toplanarak Doğu Türkistan'daki katliamları ve Charlie Hebdo dergisinin Peygamber Efendimiz'in karikatürlerinin yayınlamasını protesto etti.

Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) İstanbul Şubesi üyesi yaklaşık 200 kişi, ilk olarak Üsküdar Mihrimah Sultan Camii'nde sabah namazını kıldı. Ardından cami avlusunda toplanan grup, ellerinde döviz ve pankartlarla ile bir süre tekbir getirdi. Bir süre daha slogan atan grup, “Bütün uyuyanları uyandırmaya bir tek uyanık yeter” yazılı pankartın arkasında toplanan grup adına daha sonra basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını yapan bir Özgür-Der üyesi, “Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz, dinlerinden ve kültürlerinden vazgeçmeleri için zindanlara atılıyor ve en aşağılık işkencelere uğruyorlar. Doğu Türkistan'da kız kardeşlerimizin namuslarına el uzatılıyor. Faili meçhullerin infazlarına ardı arkası kesilmiyor. Komünist Çin yönetimi akla hayale gelmeyecek baskı politikalarıyla, nüfusu 40 milyon olan Müslüman bir halkı yok etmeye çalışıyor. Bizler Türkiyeli gençler olarak Müslüman halkımızı Doğu Türkistanlı ailelerimize sahip çıkmaya, Doğu Türkistan'ın sesine kulak vermeye çağırıyoruz” dedi.

Özgür-Der üyesi, “Allah'ın Resulüne düşmanlıkta sınır tanımayan Fransız Charlie Hebdo dergisine destek veren Cumhuriyet Gazetesi isimli müsvette geçtiğimiz günlerde büyük bir skandala imza atmış, peygamberimizle alay etmeye kalkmıştır. Sade özgürlük maskesi altında yapılmaya çalışılan bu ahlaksızlığı asla kabul etmiyor ve şiddetle protesto ediyoruz” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından dua geçildi. Duanın ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Özgür-Der  Den  Sabah  Namazında  Protesto  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER