paralel yapı 'one minute'nin ardından harekete geçti

PARALEL YAPI 'ONE MİNUTE'NİN ARDINDAN HAREKETE GEÇTİ

Erzurum’de AK Parti Kadın Kolları 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katılan İçişleri Bakanı Efkan Ala, kendisinden önce kürsüde konuşan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat’ın sözleriyle duygulandı.

Tarih : 01 Şubat 2015, 19:00
Puan Ver : Paralel Yapı 'one Minute'nin Ardından Harekete Geçti(7/10)3


İçişleri Bakanı Efkan Ala, paralel yapının o dönemde Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta ‘One munite' tepkisinin ardından harekete geçtiğini söyledi.

Erzurum'de AK Parti Kadın Kolları 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı'na katılan İçişleri Bakanı Efkan Ala, kendisinden önce kürsüde konuşan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat'ın sözleriyle duygulandı. Diyarbakır'da 3 Ocak 2008 tarihinde bir dershane önünde terör örgütü tarafından patlatılan bomba ile tek evladını kaybeden Diyarbakır Milletvekili Eronat, bunun için siyasete girdiğini ve çözüm sürecine önem verdiğini belirtti. Eronat'ın konuşması üzerine duygulandığını ve konuşma metnini değiştirdiğini ifade eden Bakan Ala, çözüm sürecinin anaların yüreklerine yoldaşlık yapan bir süreç olduğunu kaydetti. “Analar aynı dilde ağlar” diyen Bakan Ala, şöyle konuştu:

“AK davanın AK hanımları. Bir şehit anası bizim yüreğimizi yakan bir konuşma yaptı. Oya hanımefendi bir şehit anası ben biliyorum ki bütün Nene Hatunlar bilir ki analar aynı dilde ağlar. Çözüm süreci anaların gözyaşlarının rehber olduğu bir süreçtir. Anaların yüreklerine yoldaşlık yaptığı bir süreçtir. Bunun sonunda 78 milyon insanımızın birlikte güleceği daha gelişmiş bir Türkiye vaat ediyoruz. Kavgasız, gürültüsüz, terörsüz bir Türkiye vaat ediyoruz. Kardeşliğin yeniden inşasını vaat ediyoruz. Dünyada gelişmiş 20 ülkenin başkanlığını yürütüyoruz. En gelişmiş 10 ülkenin başkanlığını da vaat ediyoruz. Evlatlarının arkasından aynı dilde ağlayan analar aynı dilde sevecekler.

Biz gençlerin dağda çürümelerini istemiyoruz. Diyarbakır'da bir ana bana sordu, ‘Benim çocuğum mühendis olacaktı dağa götürdüler, acaba geri gelirse hakkını kaybeder mi?'. Terör hepimize Kürt, Türk, Çerkez demeden zarar vermekten başka işe yaramıyor. Birini bertaraf ediyoruz, paraleli çıkıyor. Biz diyoruz ki bunların hepsinden kurtulalım ve analar aynı dilde sevsinler. Sizin iktidara getirdiğiniz, arkasında durduğunuz iktidarımız 2002'den beri Türkiye'nin en kıymetlisi olan şeyi istikrar, onu bize verdi. Petrol zengini ülkeler ne halde görüyorsunuz. Biz onlarında gelişmelerini istiyoruz. Bakın Irak'ın her tarafından petrol çıkıyor ama istikrar yok. Siyasi istikrarı temin ettik nereden ne gelirse gelse paralelinden ötesinden berisinden siz Palandöken gibi durdunuz dimdik. Kemal Derviş'i ithal ettiler ne oldu. Peki aradan kaç yıl geçti. 2013'ün Mayıs ayında IMF'ye son taksiti ödedik ve ne dedik sizin krediye ihtiyacınız varsa biz verebiliriz. Biz bu başarıyı sağladık ve Hazine Müsteşarımızı da IMF'ye direktör olarak gönderdik. Aradaki farkımız bu. Biz siyasi tarih yazıyoruz, bunun altını çiziyorum. Bu başarının mimari sizlersiniz. Önümüzde seçimler var. Bu seçimleri çok ehemmiyetli çok önemli görüyoruz.”“PARALEL YAPI CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN'IN DAVOS'TA ‘ONE MUNITE' DEMESİNİN ARDINDAN HAREKETE GEÇTİ”

Bakan Ala, konuşmasında paralel yapının dış güçlerin taş ören çetesi olduğunu ve darbe girişiminde bulunduklarını belirterek, “17-25 Aralık paralel darbe girişimi. paralel çetenin devreye girmesi, darbe girişiminde bulunması. Ne zaman sonra biz işi araştırıp soruşturduk ki, ta ne zaman başlamışlar biliyor musunuz? İhaleyi ne zaman almışlar? Cumhurbaşkanımız o zaman Başbakandı ve Davos'ta ‘One munite' dedi ya. O ‘One munite' dediği sene ihale bunlar üzerinden taş ören olarak kalmış ve dinlemelere o soruşturmalara başlamışlar. Ama AK kadrolara ne uyduracaklar. Herkesi dinleyelim belki içinden bir şey çıkar” diye konuştu.

Kongrede tek aday olan mevcut Başkan Hilal Demir yeniden başkanlığa seçildi. Kongreye Bakan Ala'nın yanı sıra AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, AK Parti Erzurum milletvekilleri Recep Akdağ, Adnan Yılmaz, Fazilet Dağcı Çığlık, Cengiz Yavilioğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilçe belediye başkanları ve parti delegeleri katıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Paralel  Yapı    One  Minute  Nin  Ardından  Harekete  Geçti  Erzurum  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER