'pidermolyzisbülloza hastası çocuk' ile ilgili açıklama

'PİDERMOLYZİSBÜLLOZA HASTASI ÇOCUK' İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Sağlık Bakanlığından, bugün basında yer alan 2,5 yaşındaki epidermolyzisbülloza hastası çocukla yapılan açıklamada, “Söz konusu çocuğumuz Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları...

Tarih : 15 Ocak 2015, 18:12
Puan Ver : 'pidermolyzisbülloza Hastası Çocuk' İle İlgili Açıklama(6/10)2


Sağlık Bakanlığı, epidermolyzisbülloza hastası çocuğun, bugün nakil ambulansıyla evinden alınarak Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gözlem altına alındığını bildirdi.

Sağlık Bakanlığından, bugün basında yer alan 2,5 yaşındaki epidermolyzisbülloza hastası çocukla yapılan açıklamada, “Söz konusu çocuğumuz Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin takipli poliklinik hastası olup düzenli şekilde kontrolleri yapılmaktadır. Bugün nakil ambulansı ile çocuğumuz evinden alınarak Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde gözlem altına alınmıştır. İlgili bölüm doktorları tarafından muayene işlemleri tamamlanmış, genetik ve kronik hastalığı olan çocuğumuzun tedavisi yeniden düzenlenmiştir. Bundan sonraki süreçte de çocuğumuzun takip ve kontrolleri düzenli olarak yapılmaya devam edecek ayrıca Bakanlığımızın tüm imkânları çocuğumuzun tedavisi ve yaşadığı sıkıntıların giderilmesi için kullanılacaktır' denildi.

(İHA)

 


Etiketler:   Pidermolyzisbülloza  Hastası  Çocuk    İle  İlgili  Açıklama  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER