piknik ateşi ormanlık alanı yaktı

PİKNİK ATEŞİ ORMANLIK ALANI YAKTI

Rüzgarın etkisiyle büyük bir alana yayılan yangın, güçlükle kontrol altına alındı.

Tarih : 02 Şubat 2015, 15:54
Puan Ver : Piknik Ateşi Ormanlık Alanı Yaktı(8/10)4


Denizli'de Tekkeköy Mahallesi yakınlarında çıkan yangında 3 hektarlık alan yandı. Rüzgarın etkisiyle büyük bir alana yayılan yangın, güçlükle kontrol altına alındı.

Yangın öğle saatlerinde Pamukkale ilçesinin Tekkeköy Mahallesi Değirmen mevkinde çıktı. Piknik yapan gençlerin yaktığı ateşten çıktığı tahmin edilen yangın, şiddetli lodosun etkisiyle bir anda büyük bir alana yayıldı. Yangını gören vatandaşlar durumu Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiye ekiplerine bildirdi.

Yangın yerine gelen Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ve Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, yangının dere yatağı bölgesinde olması nedeniyle bir süre müdahale edemedi. Şiddetli lodos nedeniyle helikopterli müdahalenin de yapılamadığı yangın, yayılmaya devam etti.

Yangını gören vatandaşlardan bazıları yangının fotoğrafları çekerken, yangının piknik ateşinden çıktığını tahmin ettiğini belirten Mustafa Demir isimli vatandaş ise, 'Dumanı gördük. İtfaiyeyi aradık. Büyük bir yangın. Rüzgar çok olduğu için yangını büyütüyor. Yangın ekiplerin müdahale edeceği bölgede değil' dedi.

Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu ise, yangına 5 ayrı ekiple müdahale ettiklerini belirterek, büyük ölçüde kontrol altına alındığı kaydetti.

Yangının çıktığı bölgelerdeki evlerde yaşayanlar durumu endişeli gözlerle izlerken, 3 hektara yakın alanın yandığı öğrenildi.

(İHA)

 


Etiketler: Piknik  Ateşi  Ormanlık  Alanı  Yaktı  Denizli  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER