'poliklinikler tedbir amaçlı boşaltıldı'

'POLİKLİNİKLER TEDBİR AMAÇLI BOŞALTILDI'

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kemal Memişoğlu, katıldığı toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Tarih : 21 Ocak 2015, 13:15
Puan Ver : 'poliklinikler Tedbir Amaçlı Boşaltıldı'(9/10)5


İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kemal Memişoğlu, Haydarpaşa Numune Hastanesi'nin poliklinik bölümlerinin hasar nedeniyle değil, tedbir amacıyla boşaltıldığını belirtti. Memişoğlu, “İnşallah birkaç gün içinde binada yeniden hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kemal Memişoğlu, katıldığı toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin poliklinik binasında oluşan çatlak nedeniyle binanın boşaltılmasıyla ilgili konuşan Memişoğlu, binanın hasardan dolayı değil, tedbir için boşaltıldığını söyledi. Memişoğlu, “Dün akşam genleşme derzi dedikleri bölümlerde bir hareketlenme oldu ki bu hareketlenme beklenen bir şey. Ama biz önlem için herhangi bir sıkıntı olmasın diye, milyonda bir ihtimal de olsa insanlarımızın güvenliği açısından kısa bir süre için hizmetimizi o binada durdurduk. Ama poliklinik hizmetimiz ana binalarımızda sürüyor” dedi.

Bugün gerekli incelemelerin yapıldığını kaydeden Doç. Dr. Kemal Memişoğlu, “Poliklinik hizmetinde bir duraksama olmaması için elimizden geleni yaptık. Bu konuda birkaç gün biraz sıkışıklık olacaktır. Binamızda gözüken herhangi bir hasar, yıkılma söz konusu değil. Yalnızca genleşme derzlerindeki hareketlilik bizim güvenliği daha almamızı gerektirir. Yoksa binada yapısal bir hasar yok, zaten yeni yapılmış bir bina. Ancak zemin etütleriyle birlikte inşaatın etkisine bakılacak, hocalarımız ve teknik elemanlar değerlendirecek. İnşallah birkaç gün içinde binada yeniden hizmet vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Doç. Dr. Kemal Memişoğlu, poliklinik binasının hasardan dolayı değil, güvenlik önlemleri çerçevesinde boşaltıldığını ifade ederek, “Yalnızca önlem diye düşünün. Şu anda binamızda fiziki olarak bir hasar yok. Ama tabii ki zemin etütlerinin yapılması birkaç günü alabilir. Orada hizmetlerimize devam edeceğiz. Biz dün akşam binayı dolaştık. Bir sorun yok. Yalnızca tedbir amaçlı bir uygulama. Kesinleşmiş bir husus söz konusu değil” dedi.

Bir gazetecinin, “Başka binaya taşınma söz konusu mu?” şeklindeki sorusu üzerine ise Memişoğlu, “Şu anda inşaatla alakalı sıkıntıdan çok inşaatın zemine etkisiyle alakalı bir sıkıntı olabilir. Onu ölçeceğiz. Hizmet sunumunda bir sıkıntı olmayacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kemal Memişoğlu, hangi birimlerde sıkışıklık yaşanabileceği sorusu üzerine de, “Poliklinik hizmetleri o binada bir arada sunuluyordu. Haydarpaşa ana binasında birkaç yerde poliklinik hizmeti, hasta muayenesi olacak. Orada bir sıkışıklık yaşanacak. Eğer uzun süreli bir tetkik oluşursa o zaman bakanlıkla beraber farklı alternatifler düşüneceğiz. Ama çok uzun süreceğine kanaat getirmiyoruz. Çünkü binada hasar yok. Binaların arasında normalde hareketli olan kısımlarda fazla hareket tespit ettiğimizden tedbir amaçlı yapılmış bir şey” diye konuştu.

“Merak etmeyin kendi canımızı tehlikeye atmayız” diyen Memişoğlu, “Tedbir amaçlı önlemimizi almak istedik” ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler:   Poliklinikler  Tedbir  Amaçlı  Boşaltıldı    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER