POLİSE 15 YIL HAPİS


POLİSE 15 YIL HAPİS
Tarih : 03 Şubat 2015, 13:03
Puan Ver : Polise 15 Yıl Hapis(9/10)5


İzmir'de, kendisine saldıran 43 yaşındaki çay bahçesi işletmecisi Vedat Sabuncu'yu beylik tabancasıyla yedi el ateş ederek öldüren, iki kişiyi de silahla tehdit eden 32 yaşındaki tutuklu polis memuru Ö.Y., çıktığı son duruşmada 15 yıl hapse mahkum oldu.

Olay, İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde geçen yıl Nisan ayında meydana geldi. İddiaya göre, polis memuru Ö.Y., yaşanan tartışmadan sonra kendisine saldıran çay bahçesi işletmecisi Vedat Sabuncu'yu beylik tabancasıyla yedi el ateş ederek öldürdü. Olaydan sonra suç aleti silahla birlikte teslim olan polis memuru, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı İlhami Başkurt, sanık polis memuru Ö.Y.'nin, 'Haksız tahrik altında kasten öldürme' suçundan, polis memurunun ömür boyu, iki kişiye karşı silahlı tehdit suçundan da 10 yıl hapsini istedi.POLİS MEMURU 'PİŞMANIM' DEDİ

İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan polis memuru Ö.Y. ifadesinde, olayın gerçekleşme anını anlattı. Kendisine hakaret edildiğini öne süren Ö.Y., şöyle konuştu: 'Kız arkadaşımla birlikte çay bahçesine gittik. İşletmeci Vedat Sabuncu bizden masa parası istedi. Bunun üzerine bende polis kimliğimi gösterdim. Bizi zorla masadan kaldırmak isteyen çay bahçesi sahibi, 'Polismiş, ne olursan ol. Sen polissen, Abdülkadir Aksu da benim dayım olur' diyerek bana hakaret etti. Orada bulunan başka biri başıma demir çubukla vurdu. Sonra 5-6 kişi beni darp etmeye başladı. Olaydan sonra birbirimizden şikayetçi olduk. Bu olaydan bir gün sonra yine aynı çay bahçesine gittim ve bana hakaret eden Vedat Sabuncu'ya saldırması üzerine ateş ettim. Sonra jandarmaya gidip teslim oldum. Yaptığımdan pişmanım.'

Duruşmaya yarım saat ara veren mahkeme heyeti, polis memuru Ö.Y.'i adam öldürmek suçundan 11 yıl 8 ay, iki kişiyi silahla tehdit etmek suçundan 3 yıl 4 ay hapse mahkum etti.

Olayda ölen Vedat Sabuncu'nun yakınları, verilen cezaya tepki gösterirken, duruşma da olaylar çıktı. Güvenlik tedbiri alan polis, olayları büyümeden önledi. 

(İHA)

 


Etiketler: Polise  15  Yıl  Hapis  İzmir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER