Prostestocular Davos'a hazırlanıyor

PROSTESTOCULAR DAVOS'A HAZIRLANIYOR

İsviçre’nin Davos kasabasında Dünya Ekonomik Forum toplantılarında dünyanın geleceğini ilgilendiren önemli konular masaya yatırılırken, bu oluşumdan rahatsız olan WEF karşıtları ise alınan kararları Cumartesi günü protesto etmek için hazırlıklara başladı.

Tarih : 21 Ocak 2015, 10:48
Puan Ver : Prostestocular Davos'a Hazırlanıyor(10/10)6


İsviçre'nin Davos kasabasında bu yıl 45.'si düzenlenen Dünya Ekonomik Forum (WEF) toplantıları, Toplumun Barış Kültürü (GKF) organizasyonu tarafından Cumartesi günü düzenlenecek mitingle protesto edilecek.

İsviçre'nin Davos kasabasında Dünya Ekonomik Forum toplantılarında dünyanın geleceğini ilgilendiren önemli konular masaya yatırılırken, bu oluşumdan rahatsız olan WEF karşıtları ise alınan kararları Cumartesi günü protesto etmek için hazırlıklara başladı. Uzun bir aradan sonra tekrar meydanlara inen GKF hareketinin Davos'ta düzenleyeceği mitinge yoğun bir katılımın olması bekleniyor. Kanton polisi ve askeri birlikler ise 1560 rakımlı Davos kasabasında eylemler nedeniyle geniş güvenlik önlemleri aldı.

GKF Başkanı Hennig Zierock, “İnsanlığı ilgilendiren konularda belirli bir azınlığın karar vermesi doğru bir yaklaşım değildir. Dünya Ekonomik Forum toplantılarında siyasi, ekonomik, insani ve çevre ile ilgili kararlar alınıyor ve sonucunun nereye varacağını toplum bilmiyor. Topluma rağmen kimse kendi başına karar alamaz. Karar verici toplumdur. Bundan dolayı barışçıl bir şekilde WEF'i protesto edecek ve alınan kararları tanımayacağımızı duyuracağız“ açıklamasında bulundu.

1988 yılında Almanya'nın Tübingen kentinde kurulan ve dünyanın birçok yerinde yaptığı eylemlerle ismini duyuran GKF'nin mitingine Davos Belediye Meclisi onay verdi.

(İHA)

 


Etiketler: Prostestocular  Davos  A  Hazırlanıyor  Davos  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER